Crypto Lender Credix, %11 Getiri ile Solana’ya Ek Özel Kredi Havuzu Getiriyor

0 38

Crypto Lender Credix, %11 Getiri ile Solana'ya Ek Özel Kredi Havuzu Getiriyor

Merkezi olmayan finans (DeFi) kredi piyasası Credix Finance, Çarşamba günü yola çıktığı, 1. katman blok zinciri Solana’yı kullanarak yeni bir özel kredi verme havuzu açtığını söyledi.

Ülkedeki sermaye talebine bağlı olarak havuzun gelecek aylarda 150 milyon dolar yükselebileceğine inanan Credix, borç verenlerin alacaklarla kolonili çiftçilere sigorta koruyucu özel krediye yatırım yaparak yıllık yaklaşık %11 getiri elde edebileceğini söyledi.

Yeni teklif, DeFi ve geleneksel finansın, genellikle gerçek dünya varlıkları (RWA’lar) olarak anılan) özel kredi ve tahviller gibi eski usul araçlarını getirmek için eski finans kurumlarıyla birlikte çalışan kripto yerli firmalarıyla giderek daha fazla iç içe kapsamıyla birlikte geliyor. blok zinciri. Bir Boston Consulting Group raporuna göre, RWA’ların tokenleştirilmesi, sermaye piyasalarını daha verimli, şeffaf ve erişilebilir hale getirme maliyetinin finansmanını bozabilir ve 2030 maliyetlerinin 4 sonuçlara kadar ila 16 elde edilmesi bir pazar olabilir.

RWA’lara yönelik dijital varlık yatırımcısı talebi, geleneksel borç verme piyasalarında artan getirileri yakalamak için bu yıl arttı. Bu aynı zamanda, geçen yılki bilgisayar patlamalarından sonra kripto kredi verme konusunda hayali etkilenmesiyle geldi.

Kolombiya merkezli fintech şirketi Clave ve bağlı kuruluşu Liquitech, bir iflas uzaktan tröstü aracılığıyla Kolombiya pezosu boyundaki kredileri üstleniyor ve oluşturan ve alacakları teminat olarak rehin alıyor. Altta yatan özel değil, USDC stablecoin ölçüsü Credix platformu aracılığıyla kapatılır. İspanyol İhracat Kredi Kurumu’nun iştiraki olan CESCE Colombia alacaklarını sigorta ettirmektedir.

Credix CEO’su Thomas Bohner olacağından, “Bu çığır açan girişim, yalnızca pazara özgü bir ürün sunmakla kalmayan, aynı zamanda Kolombiya’daki çiftçilere çok önemli mali destek sağlayarak önemli bir sosyal ve ekonomik etki yaratma gücünü elinde bulunduruyor.” dedi.

Akredite malzemeleri havuzuna USDC stablecoin yatırabilir ve %11 yıllık getiri (APY) bekleyebilir. DefiLlama’ya göre bu, DeFi protokolü Aave’de borç verenler için mevcut olan %2,6 APY’den önemli ölçüde daha yüksek.

Havuzun ilk yatırımcıları arasında Solana’nın geliştirici kuruluşu olan Solana Vakfı ve dijital varlık sahipleri üreticisi Keyrock yer alıyor.

Credix’in yeni teklifi, karşı karşıya kalan kredi kartları Maple Finance’in bu yılın son kullanma tarihini ortaya koyuyor ve Ocak başında bu yana 36 milyon kredi çıkışı sağlayan vergi alacakları havuzunu takip ediyor.

RWA veri hizmeti RWA.xyz’ye göre, blockchain özel kredi sürücüsünün boyutu 557 milyon dolara ulaştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com