CME Group ETH BTC Vadeli İşlemlerini Başlatacak

CME Group

0 64

CME Group, kripto tekliflerini genişleterek Ethereum/Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak

  • CME Group, yasal onay bekleyen kripto para tekliflerini genişleterek 31 Temmuz’da Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemlerini başlatmayı planlıyor.
  • Vadeli işlem sözleşmeleri nakit olarak ödenecek ve yatırımcıların yön görüşlerinden bağımsız olarak tek bir ticarette eter ve bitcoin risklerini yakalamalarına izin verecek.
  • Ethereum/Bitcoin Oranı vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, iki varlığın gelişen dinamiklerinden yararlanmayı amaçlayarak, geniş bir müşteri yelpazesi için göreli değer ticaret fırsatları ve verimli riskten korunma stratejileri sağlar.

Sponsor Reklam

Ünlü türev borsası CME Group, kripto para birimi tekliflerini daha da genişleterek Ether/Bitcoin (ETH/BTC) oran vadeli işlemlerini sunma planlarını açıkladı. Bu yenilikçi vadeli işlem sözleşmelerinin lansmanı, düzenleyici onayına tabi olarak 31 Temmuz olarak belirlendi.

Kripto para piyasasındaki başarısı üzerine inşa edilen CME Group, dijital varlık portföyünü yıllar içinde istikrarlı bir şekilde genişletti. Aralık 2017’de borsa, kurumsal yatırımcıların Bitcoin ticaretine aktif olarak katılmasına izin veren ilk Bitcoin vadeli işlem sözleşmesini başlattı. Bunu , Şubat 2021’de Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinin tanıtılması izledi ve yatırımcıların piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimine maruz kalmalarını sağladı.

CME Group Ticaret fırsatlarını yakalamak

Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemleri, kripto para piyasasının gelişen dinamiklerini karşılamak için tasarlanmıştır. CME Group Kripto Para Ürünleri Küresel Başkanı Giovanni Vicioso’ya göre, Ethereum ve Bitcoin yüksek derecede bir korelasyon sergiledi . Bu varlıklar büyüyüp olgunlaştıkça, piyasa dinamiklerinin birini diğerinden daha fazla etkileyebileceğini ve göreceli değerde ticaret fırsatları yaratabileceğini de sözlerine ekledi. Vicioso, CME Group’un Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemlerini tanıtarak, yatırımcıların yön görünümlerinden bağımsız olarak tek bir ticarette her iki kripto para birimine maruz kalmalarını sağlamayı amaçladığını açıkladı. Bu yenilikçi sözleşmenin birçok müşteriye pozisyonları koruma ve çeşitli ticaret stratejilerini verimli ve uygun maliyetli bir şekilde yürütme fırsatları sunması bekleniyor.

Ayrıca Vicioso, gelişen pazarda Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemlerinin önemini vurguladı. Şunları vurguladı:

“Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemlerinin eklenmesiyle, yatırımcılar yönsel bir bakış açısına ihtiyaç duymadan tek bir ticarette eth ve bitcoin risklerini yakalayabilecekler. Bu yeni sözleşme, pozisyonları korumak veya diğer ticaret stratejilerini uygulamak isteyen geniş bir müşteri yelpazesi için tümü verimli ve uygun maliyetli fırsatlar yaratmaya yardımcı olacak.”

Ethereum/Bitcoin Oranı vadeli işlemleri nakit olarak ödenecek, yani ödeme sırasında temel araç yerine nakit takas edilecek. CME Group’un Ethereum vadeli işlemlerinin nihai uzlaşma fiyatı, oranın değerini belirlemek için CME Group’un Bitcoin vadeli işlemlerinin nihai uzlaşma fiyatına bölünecektir. Bu yeni vadeli işlem sözleşmesi, tutarlılık ve kolaylık sağlamak için CME Group’un mevcut Bitcoin vadeli işlemleri ve Ethereum vadeli sözleşmelerinde gözlemlenen aynı listeleme döngüsüne bağlı kalacaktır.

Yatırımcılar için umut verici bir araç

Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemlerinin piyasaya sürülmesi, yatırımcılara bu kripto para birimleriyle ilişkili kısa vadeli fiyat risklerini yönetmede gelişmiş esneklik sağlamaya yönelik bir başka önemli adımı işaret ediyor. CME Group, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmeleri için günlük son kullanma süreleri sunarak, dijital varlık sektörünün artan oynaklığı arasında piyasa katılımcılarının ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlem sözleşmesinin, yatırımcıların Ethereum ve Bitcoin’in göreli performansı üzerinde spekülasyon yapmasına veya bu performansa karşı koruma sağlamasına olanak tanıyan bir finansal türev olduğunu bilmek önemlidir. Yatırımcılar, iki varlık arasındaki ilişkiden bağımsız olarak oranın zaman içinde nasıl değişeceğine dair beklentilerine göre pozisyon alabilirler. Bu araç, çok çeşitli ticaret stratejileri için kapılar açar ve hisse senetleri, emtialar veya endeksler gibi çeşitli dayanak varlıklara uygulanabilir.

Yasal onay bekleyen Ethereum/Bitcoin Ratio vadeli işlemleri, yatırımcılara tek bir ticarette en büyük iki kripto para birimine maruz kalma durumunu yakalamak için değerli bir araç sağlayacaktır. Oran, tüm sözleşme aylarında her zaman pozitif olacak ve alım satım işlemlerinde tutarlılık sağlayacaktır.

Bu sitede yer alan haber ve kripto analiz , bitcoin, altın piyasası gibi bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece döviz piyasalarına ilişkin en son görüş ve haberleri bir araya getirmek ve bu kripto analiz yorumlarının takibi sizin tarafınızdan yapılır ve daha sonra karar vermek bu web sitesinden bağımsız olarak yapılır. Alıntı yapılan tüm kripto analizleri gösterge niteliğindedir. Bu pazarın son derece değişken olması nedeniyle% 100 doğruluk garanti edemeyiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com