Bitcoin ve ABD Reel Getiri Nisan’dan Bu Yana En Güçlü Ters Korelasyona Ulaştı

0 58

Bitcoin ve ABD Reel Getiri Nisan'dan Bu Yana En Güçlü Ters Korelasyona Ulaştı

Bitcoin (BTC) ve ABD tahakkukuna göre sınırlandırılmış tahvil getirisi, dört ayın en güçlü negatif gücünü sergileyerek yine zıt yönlerde hareket ediyor.

TradingView grafik platformuna göre, bitcoin ile 10 yıllık ABD enflasyon endeksi menkul kıymet kıymeti arasındaki 30 günlük tahmin değişkeni, bu ay negatife döndü ve en son Nisan ayında görülen +0,28’den -0,72’ye düştü. 1’in okunması, kullanım süresinin aynı olması hareketin anlamlandırdığını ve -1 bunun tersini gösterir.

Mevcut okuma, geleneksel finansın ve makro faktörlerin bitcoin fiyatı üzerinde yenilenen yönler gösteriyor. Negatif ağırlıklı, bir spot ETF’nin olası onaylama yaklaşımı iyimserliğin etrafındaki Temmuz’da bozuldu.

Hazine harcamasına endeksli gayrimenkul kıymetler yatırıma endekslidir – tüm şehirli mülkler için mevsimsellikten arındırılmış ABD şehir ortalama değerlendirme fiyatını değerlendirme. Çalışma İstatistikleri Bürosu verilerini yayınlar. Bu menkul kıymetlerin getirdiğine makara veya mülke göre düzeltilmiş getiri denir.

Gerçek getiriler negatif olduğunda, gözlemler, Mart 2020’de korona virüs kaynaklı ölüm ihtimalinü izleyen yılda gördüğümüz gibi, teknoloji hissesi öğretmenleri ve kripto para birimleri gibi yüksek alternatiflerden getirme arama sonuçları. Gerçek getiriler pozitif yükseldiğinde ve geldiğinde, eşyalarda sabit kılınan menkul değerlere yatırım yapın.

Bitcoin ve ABD Reel Getiri Nisan'dan Bu Yana En Güçlü Ters Korelasyona Ulaştı

BTC ile gerçek getiri arasındaki 30 günlük negatif sınır, şu anda Nisan tarihinin bu yana en güçlü seviyede. (TradingView/CoinDesk) (TradingView/CoinDesk)

10 yıllık ABD gelir endeksi menkul kıymet kıymetinin getirisi geçen hafta %1,97’ye kadar Şubat 2009’dan bu yana en yüksek hapishaneye ulaştı.

Piyasaya göre lider kripto para birimi olan Bitcoin, %10’un üzerinde düşerek Kasım ayında bu yana en önemli haftalık düşüşünü kaydetti. Makara getirilerle ters bir ilişki olduğu bilinen altın, %1’den fazla düşerek üst üste dördüncü haftalık yolculuğunu gerçekleştirdi ve Nasdaq %2,22 düştü.

Sertleşen makara getirileri, artan enerji maliyetleri, Çin ekonomisine ilişkin endişeler ve büyük merkez bankalarının harcamalarının yüksek tutma taahhüdü nedeniyle genel olarak genel görünüm görünümü kötüleşti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com