Bitcoin Opsiyon Tüccarları TÜFE Sonrası Dalgalı Fiyat Eylemini Umursamıyor

0 26

Bitcoin Opsiyon Tüccarları TÜFE Sonrası Dalgalı Fiyat Eylemini Umursamıyor

Finansal piyasalarda, tacirler bir sonraki yönetimde ne düşündüğümüz için sürekli olarak satır aralarını okurlar. Bu nedenle, yükselen bir piyasanın olumlu bir habere yanıt vermediğinde, tüccarlar onu gelecekte bir düşüşün gidişinin işareti olarak alma ve temsiliyet sahibi olma eğilimindedir.

Ama bu her zaman böyle değildir. Bitcoin’in hizmet sunumu, Çarşamba günü beklenenden daha yumuşak ABD konut fiyat dağılımı (TÜFE) verisinin ardından dalgalı harekete rağmen tüccarların kripto para biriminin fiyat beklentilerinden emin olacağını gösteriyor.

Veri kaynağı Amberdata’ya göre, baskın kripto operasyon borsası Deribit’te, çağrı koyma eğrileri tüm zaman dilimlerinde hala pozitif ve kalıcı bir yükselişe işaret ediyor.

Alım opsiyonu, alıcıya belirli bir anda veya öncesinde belirlediğiniz bir fiyattan bir varlığı satın alma hakkı verir, zımni bir yükselme görünümü. Put opsiyonu satma hakkı verir. Call-put çarpıklığı, yükseliş akışları ve düşüş satışları için volatilite fiyatlandırması arasındaki fark ölçer.

Tezgah üstü kripto kurumsal likidite ağı Paradigm’e göre, tacirler, TÜFE sonrası fiyatın 31.000 dolardan yaklaşık 30.200 düşme sırasında Aralık ayında sona eren eren bitcoin çağrılarını yakaladı. Ancak yükselmeyi aşması, Pazartesi günü benzer bir fiyat tabanı sırasında görülenle karşı karşıya kaldı.


ABD TÜFE verilerinin ardından dalgalı fiyat hareketlerine rağmen aramalar için önyargılar bozulmadan kaldı. (Amber verileri) (Amber verileri)

Sponsor Reklam

BlackRock’un 15 Haziran’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na spot tabanlı bir bitcoin borsası yatırım fonu düzenlemelerinden sonra, opsiyon ekonomisi BTC’de görevlileri bir şekilde yükselmeye geçti. O zamandan beri, seçeneklerdeki olumlu ruh hali bozulmadan kaldı ve bitcoin %20’nin üzerinde ralli yaptı.

The Tie’ın direktörü Lawrence Lewitinn, Çarşamba günkü baskısında, “Piyasadaki açık opsiyon pozisyonlarının sadece yaklaşık üçüncü biri, kripto piyasalarının uzun süredir yaşadıkları gibi, alımlara karşı önyargılı olmaya devam ettiğini vurguluyor.” haber bülteni.

Sırada ne var?

Bitcoin’in TÜFE rakamını neşelendirmemesi birçok gözlemciyi şaşırttı ve bazı, daha önce kötü baskılı darknet pazar yeri Silk Road’dan ele geçirme büyük bir madeni para hareketine ters yöndeki eksikliğini bağladı.

Analistler, önceki fiyatların 31.000 $ sınırını aşmasıyla daha fazla taleple rallinin yakında devam edeceğinden eminler.

Kripto ödeme hizmetleri sağlayıcıları BCB Group’ta OTC ticaret başkanı Richard Usher, CoinDesk’e “BTC’de, daha fazla talep ve yükleme hacmini genişletmek için 31.400’ün üzerinde bir hareket ve 31.000’in üzerinde bir bilgisayarları gerekiyor” dedi. “ABD TÜFE’deki yumuşak okuma, varlık sınıfları genel olarak riskin yapısını oluşturmalı.”

Paradigma de fiyatların 35.000-37.000$’a çıkabileceğini benzer bir görüş dile getirdi.

Paradigma, “BTC çarpıklığı, 31.000 $ direncini bir şekilde kırabilirsek, 35.000-37.000 $’ı gösteren bayrak kalıpları ve Fibonacci düzeltmeleri ile eğriyi aşıyor.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com