Bitcoin Katı Enflasyon Raporunu Önemsiyor, 30.000 Doların Üzerinde Sabit Kalıyor

0 28

Bitcoin Katı Enflasyon Raporunu Önemsiyor, 30.000 Doların Üzerinde Sabit Kalıyor

Kısa bir oynama döneminden sonra, Bitcoin, Haziran ayı için Çarşamba günü Tüketici Fiyat Endeksi raporunda olumlu etkileme kitlesini savuşturdu. Piyasaya göre en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde yüzde bir puandan daha az düşüşle yaklaşık 30.300 dolardan işlem görüyordu.

ABD’de konukevi fiyatları Haziran’da %0,3 dizi beklentisini aşarak %0,2 arttı. Daha fazla oynak gıda ve enerji fiyatlarını elde etme çekirdekleri da tahminleri aşarak %5’lik genel tahminlere karşı %4,8 arttı. ABD’deki genel görünüm oranı, Haziran 2022’deki %9,1’e kıyasla şu anda %3.

İyimser yayılma haberleri, hemen ardından akımlar olarak bitcoin’i daha fazla yükseğe göndermeliydi, ancak bunun yerine volatilite yükseldiğinde bile fiyat düştü.

BTC’nin satın alma mumları arızalı bir trafik ışığı gibi kırmızı ve yeşil arasında dalgalansa da, BTC’nin fiyatı 31.122 Dolar’dan en düşük 30.575 Dolar’a kadar değişiyordu. BTC ve diğer kriptoların durgun performansı, diğer etkileme etkileri ve daha önce görülenler üzerinde baskı benzeri finans geleneksel (TradFi) göstergelerine kıyasla TÜFE’nin kripto piyasaları üzerindeki azalan etkileri olabilir.

Bir veri noktası, iki zaman ufku

Yatırımcıların Çarşamba günkü sorumluluğuna ilişkin görüş muhtemelen tercih ettikleri zaman dilimine göre renkleniyor. Bitcoin’in grafik grafiği, bugünün TÜFE haberleriyle boğuşan değişken fiyat hareketlerini gösterirken, günlük fiyat tablosu, menzile bağlı ticaret ve azalan oynama ile tam tersini ima ediyor.

Bitcoin’in günlük fiyatı, bugünün verisini elinde tutan silken tek şey değildi. CME Fedwatch aracına göre, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) 26 Temmuz’da oranları 25 baz puan artıracağına dair beklentiler, bir gün önceki %93’e kıyasla %94.9.

Sponsor Reklam

Bugünün kanıtı, FOMC’nin yaklaşmakta olan politika kararına özel hiçbir şeyi değiştirmedi ve BTC fiyatlarına bu şekilde tepki veriyor. Dow Jones Endüstriyel Ortalama (DJIA), Nasdaq Composite ve S&P 500’ün tamamı yükselirken, genel hisse senedi endeksleri daha yüksek işlem gördü.

Yine de kripto piyasaları, 2023 boyunca TradFi’den büyük ölçüde ayrıldı ve yalnızca en şaşırtıcı ekonomik raporlar piyasaları büyük ölçüde hareket ettirdi.

TÜFE’yi muhafaza etmek, Fed PCE’yi tercih ediyor gibi görünüyor

TÜFE çok dikkat çekerken, FOMC’nin tercih ettiği enflasyon ölçümleri ABD Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) gibi görünüyor. FOMC tutanaklarının en son sürümünde, PCE’den 10 kez bahsedilirken, üç kez TÜFE’den bahsediliyor.

Daha da önemlisi FOMC, 2023’ün ikinci ve üçüncü çeyreklerinde üçer aylık temel kişisel tüketim harcamalarında düşme beklentisini yükselterek ikinci devrelerinden birincisi için tahminler yaptı.

Sonuç olarak, TÜFE doğru yönde ilerlerken, ileriye dönük kripto yatırımcılarının daha önce sahip olduğu beklentiler içinde görünüyor. Bir sonraki PCE okuması, FOMC’nin bir sonraki oran karar toplantısının başlangıcından iki gün sonra, 27 Temmuz’da yayınlanacak.

Bitcoin Katı Enflasyon Raporunu Önemsiyor, 30.000 Doların Üzerinde Sabit Kalıyor
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com