Bitcoin Funk’tan Çıkabilir mi? Cevap Hayır Görünüyor

0 39

Bitcoin Funk'tan Çıkabilir mi? Cevap Hayır Görünüyor

Temmuz, geleneksel olarak bitcoin (BTC) için sağlam getiriler sağlarken, 2023, ayın huzursuzluğu Çarşamba günü devam ederken, arzulanan çok şey kaldı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, bir hafta önceki 64’ten 50’ye düştü ve bu, tacirler arasındaki istisnai hisyata işaret ediyor – son zamanlardaki gözlemleri hareket eksikliğini mükemmel bir şekilde sergiliyor.

Ayda yaklaşık iki hafta tutulmasına rağmen, BTC’nin bu Temmuz ayındaki negatifleri %0,096 ile günlük ortalama getirisi, yalnızca Mayıs sonunda 2023’ün ikinci en düşük seviyesi oldu. Benzer fiyat hareketi ether (ETH) için negatif %0,07 ile geçerli ve bu kripto şu anda yılın ilk kargo ayını kaydetme yolunda.

Tarihsel olarak, Bitcoin ve Ethereum için Temmuz dönemindeki ortalama günlük performans, sırasıyla %0,105 ve %0,46 pozitiftir.

Bazı açılardan, göreli performans eksikliğini kabul etmek zordur. Bitcoin ve eter, temelde ortadan kaybolan önceki güçlü sınırlar da dahil olmak üzere her şeyden ayrıldı.

Sponsor Reklam

Bitcoin ile ABD dolar kurumu arasında, BTC’nin bir koruma görevinin gördüğü anlatısına ters düşen, daha önce güçlü olan ters ilişkinin ayrıca dağılması da var.

Güçlü kalan bir ilişki, BTC ve ETH arasındaki ilişkidir, ancak bu başlangıçta bile 2023’te “%90 bölgesindeki normal okumalar” karşısında %70’e düşmüştür.

Bu yılın Ocak ve Mart aylarında yok, bitcoin ve eter için günlük performans yükü yaya oldu ve kriptoların 2023’teki performansından şimdilik yalnızca bir ilk çeyrek hikayesi.

BlackRock’un bir spot bitcoin ETF’si için çalışmasının hemen ardından Haziran çevresinde Bitcoin için %20’lik bir ilerleme olsa da, o kişilerden beri yeni koridor eksikliği var ve dinlemenin kontrolü ufukta hemen herhangi bir yeni karakter göstermiyor.

Perşembe günü ilk yayılma başvurularının elde edilmesinin, genel makroekonomik tabloya bir miktar ek bağlama olasıdır; 242.000’lik konsensüs tahminlerinin üzerinde bir okuma, patlamada ve Federal Rezerv faiz artışı tahminlerinde olası daha fazla erimeye işaret ediyor.

Bir miktar yükselişi arayanlar için bunu hem BTC hem de ETH için CoinDesk Endeks Trend Göstergesinde (BTI) bekleniyor. Şu anda, BTI her iki varlığı için de “yükseliş trendi” sinyali veriyor. Yine de, endekslerin etkilerinin defterlerinde kısa vadeli hareketli ortalamaların kullanılması gözün önünde, her ikisi de kısa sürede nötr bölgeye düşebilir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com