Bitcoin, Fed’in Faiz Artırımından Sonra 29,6 Bin Doları Aştı; CoinDesk Piyasa Endeksi %1,2 Arttı

0 20

Bitcoin, Fed'in Faiz Artırımından Sonra 29,6 Bin Doları Aştı; CoinDesk Piyasa Endeksi %1,2 Arttı

Bitcoin (BTC) ve kripto para fiyatları, Perşembe sabahı ABD Merkez Bankası’nın – beklendiği gibi – faiz oranlarını artırmasının ardından, ancak yine de savrulmayı bastırma grubu çoğu sona ermiş olabileceğine dair iyimserliği bastırmada başarısız sonuç ardından Asya’da büyük ölçüde yükseldi.

BTC, 24 saat öncesine göre %0,8 sahnele 29.470 yükseldi. CoinDesk Bitcoin Endeksi, Fed’in oran ölçütünü 25 baz puanı artırma kararının ardından 29.673 yükselişe kadar yükseldi. Kripto fiyatlarının geniş bir boyutu olan CoinDesk Piyasa Endeksi, yazının yazıldığı sırada %1,2 arttı. Ethereum blok zincirinin kripto para birimi olan Ether (ETH), %0,5 arttı.

Daha fazla gör: CoinDeskMarkets.com’da kripto para fiyat kontrolü

Kazançlara rağmen, Bitcoin, Temmuz ayında en yüksek seviye olan 31.800 Dolar’dan oldukça uzakta ve geçen yıl boyunca daha dramatik fiyat tepkilerine yol açan makroekonomik olaylara karşı büyük ölçüde bağışık.

Sponsor Reklam

Web3 yatırım fonu Generative Ventures’ın yönetici ortağı Lex Sokolin, Fed duyurularının “kripto ile ilgili hikayeyi değiştirdiğini” söyledi. “Zaten riskten kaçan bir sonuçlarımız var. Savaş veya durgunlukla işler daha da felaket olabilir, ancak teknoloji ve finans oldukça yaygın olarak kullanılan bir sıkıştırılmış değerlemede, yapay zeka belki de bir aykırı değer.”

Sokolin “birkaç faiz artışı daha” bekliyor, ancak “Covid tedarik zinciri şokunu ve buna bağlı sübvansiyonlu para basımını absorbe etmek olan en zor iş yapıldı.”

Daha büyük kripto para mülkiyeti, önceki kazançları koruyan veya üzerine inşa eden bir dizi altcoin ile kesin bir şekilde pozitif bölgeye taşındı. Origin Protocols’ün OGN belirteci, son dönemlerde 24 saat öncesine göre yaklaşık %20 arttı. Bileşik’in COMP’si, Stellar’ın XLM’si ve Solana’nın SOL’si sırasıyla %13, %11 ve %8’den fazla arttı. Dogecoin (DOGE) bir istisnaydı, %4,3’ten fazla düşüş yaşadı ve önceki güne göre çift haneli kazanımlarının bir kısmından vazgeçti.

Hisse senetleri piyasaları, Nasdaq Composite ve S&P 500 ile hafifçe kırmızıda karıştı ancak Dow Jones Endüstriyel Ortalama (DJIA), verilerin bu yıl içinde başka bir faiz artırımı muhafazasını göz önünde bulundurmasıyla altı yıldaki en uzun günlük kazanç serisini sürdürdü.

Fed Başkanı Jerome Powell Çarşamba günü yaptığı basın toplantısında, “Bunun sürelerine izin vermesine biraz zaman ayırmaya ve beklemeye gözetilebilir” dedi. Politikayı bir süre daha kısıtlayıcı görüşleri tutmamız üzerine düşündüğümüz ve bunun için uygun olduğunu daha fazla artırmaya hazırız.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com