Bitcoin 26 Bin Doların Altına Düştü, Küçük Kriptolar Fed’in Powell’ın Şahin Sözleri Üzerine Düştü

0 139

Bitcoin 26 Bin Doların Altına Düştü, Küçük Kriptolar Fed'in Powell'ın Şahin Sözleri Üzerine Düştü

Bitcoin (BTC), borçların ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın, gerekirse faiz oranlarını daha da artırma da dahil olmak üzere enflasyonu kontrol amacıyla alma yönündeki kararlılığını Cuma günü 26.000 doların altına düşürdü.

Powell’ın Kansas City Fed’in yıllık Jackson Hole Sempozyumunda yaptığı açıklamaların ardından dalgalı bir hareketle his notları ve kredi fiyatları da sabahın geçiş saatleriki toparlanmanın her aktarılan de bir şekilde yükselmesinden önce kırmızıya geriledi. Bir noktada ABD’nin iki yıllık hazine getirisi yüzde 5,10 ile neredeyse 17 yılda yüksek kazanç elde etti ve ardından birkaç puan geri geldi. CME FedWatch Tool’a göre artık Kasım ortasına kadar daha yüksek bir federal fon faizi olanağına %54,5 veriyor.

Bitcoin başlangıçta reddedildi ve Powell’ın konuşması öncesinde yaklaşık 26.100 dolardan 25.800’e düştü. Yazının yazıldığı sırada fiyat kabaca 25.900 sağa sıçramıştı.

CoinDesk Piyasa Endeksi’nin (CMI) %0,5 oranında azalmasıyla, daha geniş kripto piyasaları Bitcoin’i mütevazı kayıplarla takip ediyor.

Solana (SOL), Arbitrum (ARB), İyimserlik (OP), PEPE daha dik düşüşler görüyor

Solana’nın SOL’u, son 24 saatte %3’e yakın düşüşle kripto para devleri arasında en çok düşüş yaşadı. Önde gelen Ethereum ölçeklendirme ağları Arbitrum ve Optimism’in tokenleri de geri çekildi; ARB %4,1 ve OP %3,6 düştü.

5 milyar yayılma merkezi olmayan finans durumu MakerDAO’nun yönetim tokeni olan MKR, platformun tokenize kredi protokolü Centrifuge’de engelleyici bir kredi temerrüdüne maruz kalması nedeniyle yaklaşık %4 oranında bir ay içinde en düşük fiyatına geriledi.

Tartışmalı olarak ayrılır memecoin PEPE, piyasaya sürülmek üzere kripto paraları borsalara dağıtımıyla %17 düştü.

Sponsor Reklam

BTC fiyatında sırada ne var?

Dijital varlık veri sağlayıcıları The Tie’ın stratejisi Sacha Ghebali, Cuma sabahı CoinDesk TV’ye verdiği röportajda, “Bitcoin’in bir varlık olarak işlem görmesi ve bu nedenle makro baskılara maruz kalması kalıyor.” dedi.

BTC haftasının çoğunluğu Ocak ayında bu yana ilk kez 200 günlük hareketliliğin ortalaması altında, 26.000 dolarlık yaklaşık işlem gerçekleştirdi.

Ghebali, “Tarihsel olarak, 200 günlük ortalamanın altında BTC ticareti, ayı durumundaki bir piyasayla ilişkilidir.” dedi. “Piyasa hala geçmekte olan haftaki satışları sindiriyor olabilir.”

Piyasadaki piyasaların, spot Bitcoin ETF’sinin kopyalanabileceği gibi kripto fiyatlarını yukarı çekebilecek birleştirilmiş olduklarını de sözlerine ekledi. Ancak Ghebali, BlackRock da dahil olmak üzere son dönemdeki başvuru telaşına karşı yüksek iyimserliğin “aşırı tepki” olabileceğini belirtti.

Merkezi olmayan türev borsası SynFutures’ın CEO’su Rachel Lin, e-postayla dağıtılan bir notta, acil birleştirilmişün bulunmaması halinde, piyasanın yılın ilk yarısındaki yükseliş trendinden sonra bir ara vererek mevcut gelişiminin ilerlemeye devam edebileceğini açıkladı.

Lin, “BTC ve daha geniş kripto piyasasının henüz bir konsolidasyon aşamasına girmiş olması ve potansiyel olarak yakın gelecekte yükseliş trendini değiştirmesi mümkün” dedi. “Mevcut BTC grafiğine ilişkin rapor, alt limiti 25.000 ve üst limiti 31.500 olmak üzere toplam bir model oluşturulmuştu. Bu aralık her iki tarafta da sürekli bir kırılma, gelecek aylarda piyasanın yönünü belirler.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com