Binance’in Üst Seviye Yöneticilerinden İstifa

0 149

Binance’in Üst Seviye Yöneticilerinden İstifa

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance‘in üst seviye yöneticilerinden istifa haberleri geldi.

Binance’in üst seviye yöneticilerinden istifa haberleri gerisi gerisine geldi. Bununla birlikte şirketten açıklama geldi.

Binance Yöneticilerinden İstifa Haberleri

Binance, dünya çapında birçok kıymetli bankacılık bağlantısını kaybetmesiyle başlayan düzenleyici soruşturmanın ortasında uzun müddettir baskı altında kalmaktadır. Bu hafta, üst seviye yöneticilerin CEO Changpeng Zhao’nun soruşturma sürecini yönetmesi nedeniyle istifa etmeleriyle birlikte şirket tam bir karmaşa içinde yaşanıyor.

Yöneticiler ortasında genel danışman Han Ng, baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann ve ahenkten sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Steven Christie’nin bulunduğu bildirdi. Bu ayrılıklar, Binance’in 2021 yılında global soruşturmalara ve istihbarata odaklanması için eski bir IRS casusu olan Matthew Price’ı işe aldıktan sonra gerçekleşti.

Yöneticilerin istifaları, Binance’in idari ve stratejik bir krizle karşı karşıya olduğu devirde geldi. Binance, istifalarla ilgili yorum vermedi.

Binance’teki bir kaynağa nazaran, yöneticilerin istifa kararı, CEO Changpeng Zhao’nun Adalet Bakanlığı tarafından devam eden bir soruşturmaya verdiği cevapla ilişkili olarak alındı. Çeşitli kaynaklar, bu soruşturmanın Binance’in ABD düzenleyicilerini yanıltma tezleri, kara para aklama ve yaptırım ihlalleriyle ilgili olduğunu belirtti.

Binance, şu anda Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ve Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Kurulu tarafından açılan önemli düzenleme davalarının odağındadır ve Adalet Bakanlığı’nın hem şirket hem de CEO Changpeng Zhao aleyhine suçlamalar getireceği söylentileri dolaşıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com