Arjantin’in İlk Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmesi Resmi Olarak Yayında

0 22

Arjantin'in İlk Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmesi Resmi Olarak Yayında

Arjantin’in ilk bitcoin (BTC) kuruluşuna dayalı vadeli işlem sözleşmesi Perşembe günü yayına girdiği ve elemanlara yerel yönetim tarafından düzenlenen bir şekilde kriptoya maruz kalma olasılığı verdi.

Ürün, Perşembe günü yayınlanan bir bildiride sözleşmenin düzenlemelerini ve ticaret kılavuzunu yayınlayan Arjantin borsası Matba Rofex tarafından bir bitcoin kuruluşuna dayanmaktadır.

Sponsor Reklam

Nisan ayında, ülkenin Ulusal Menkul Kıymetler Komisyonu (CNV), “sermaye bölgelerinde muhafaza edilen tarafından yeni ve elde edilenleri derlemeyi teşvik etmek” istenen ileri sürerek sözleşmenin alınmasına izin verdi. Bugüne kadar CNV tarafından onaylanan ilk kripto ürünüdür.

Matba Rofex, başlangıçtaki üründen yalnızca CNV tarafından tanımlandığı şekilde davranacak tedbirler tarafından alınıp satılacak ve bunun gerekliliğinin doğrulanmasından müdahil acentelerin sorumlu beklentileri sözlerine eklendi.

Ürünle ilgili uyarılar arasında yer alan Matba Rofex, kripto aşınma dalgalı fiyatlarının kullanıcılar için önemli mali kayıplara yol açabileceğini söylerken, CNV’nin bitcoin yönetimi için fiyat sağlayıcıları üzerinde herhangi bir denetimin bozulmasına da yöneltti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com