Gerçek Dünya Varlık Platformu Ondo Finance, Tokenize Hazineleri Genişletiyor

0 23

Gerçek Dünya Varlık Platformu Ondo Finance, Tokenize Hazineleri Genişletiyor

Şirket Perşembe günü yaptığı çerçeve, tokenize edilmiş gerçek dünya varlığı (RWA) platformu Ondo Finance, Ethereum ana ağının ötesinde Polygon ağına genişletiyor.

Bir basın açıklamasına göre platform, BlackRock’un kısa vadede ABD devlet tahvili borsa yatırım fonunun tokenize edilmiş bir versiyonu olan OUSG tokenini yerel olarak Polygon’da yayınladı.

Firma ayrıca, OMMF adlı tokenize bir para güvenlik fonu olan elde edilebilecek getiri sağlayan stablecoin alternatifini ve Ondo tarafından tüketici merkezi olmayan borç verme pazarı Flux Finance’i (yönetim onayını bekliyor) Polygon’a ulaşmayı planlıyor, Justin Schmidt, başkan ve şef Ondo’nun işletme işletmesi şef, bir röportajda söyledi.

Sponsor Reklam

Tahvil getirileri merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme piyasalarındaki oranlarının ötesinden, odak noktaları arasında ABD Hazineleri gibi geleneksel finansal kaynakların tokenize edilmiş versiyonlarına olan talebin dışındayla birlikte gelişme geldi. Varlık yönetimi şirketi Bernstein, RWA’ların tokenleştirilmesinin önümüzdeki beş yıl içinde piyasa değerinden 5’e çıkabileceğini tahmin ediyor.

Tokenized Treasurys, Ocak muhafazaki varlıkları bu yana Ondo Finance’in OUSG token’ının 134 milyon $’lık büyük bir ödeme talebiyle 600 milyon $’lık bir pazara ulaştı. Ondo’nun ekibi tarafından elde edilen ve merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) tarafından topluluk oylarıyla yönetilen Flux Finance, görüşlerin OUSG’yi garanti ederek kredi almalarını sağlar. DefiLlama’ya göre platformda kilitli toplam değer 44 milyon dolar.

Ondo’nun hamlesi, 2021’de Stellar’da piyasaya sürüldükten sonra tokenize edilmiş Franklin OnChain ABD Devlet Para Fonu’nu (FOBXX) Polygon’da kullanım sunan varlık yönetimi devi Franklin Templeton’ı takip ediyor.

Polygon, kullanıcıların yüksek blok zinciri gerçekleştirme zamanlarında tıkanmaya yönelik olan ve yine de Ethereum’un güvenliğine güvenen ana ağdan daha ucuza ve daha hızlı işlem yapmasına olanak tanıyan, Ethereum’un katman 2 ölçeklendirme ağıdır.

Polygon Labs kurumsal sermaye başkanı Colin Butler, “Polygon üzerinde Ondo Finance inşa etmek, DeFi ile kurumsal düzeyde finans arasındaki uçurumu kapatmaya yönelik çok önemli bir adımdır” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com