Analistler: Bitcoin, 50 Günlük Ortalamanın Altında Daha Derin Fiyat Kayıpları Riski Altında

0 41

Analistler: Bitcoin, 50 Günlük Ortalamanın Altında Daha Derin Fiyat Kayıpları Riski Altında

Teknik analizlere göre, Bitcoin (BTC) kısa süre önce birkaç haftalık bir ticaret aralığının altına düştü ve alıcılar kilit desteği savunmada başarısız olursa daha derin kayıplar yaşıyor.

Piyasaya göre önde gelen kripto para birimi Pazartesi günü %3’ün üzerinde düşerek 29.500$ ile 32.000$ arasında üç haftalık uzun vadeli bir oyunun dökümünü doğruladı. O yüklerden beri, yön olumsuz, geniş çapta izlenen 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) mesafesi 29.140 dolarla sınırlandı.

Fairlead Strategies’in yöneticisi ve yönetici ortağı Katie Stockton’a göre, bu destek düzeyi ortadan kalkarsa görünüm daha da kötüleşebilir.

Stockton, Pazartesi günü geçtikten sonra vücuttan çıkacak bir notta, “50 günlük MA’nın (~29.0K$) altında art arda iki günlük idam, aşağı yönlü risk tekrar 25.200$’a yakın uzun vadede yükselebilir.” dedi.

Hisse senetleri piyasalarının aksine, kripto para birimleri 7/24 işlem görür, bu da böyle bir günlük fiyatların anlamı olmadığı için gelir. Ancak grafik analistleri, teknik kesintilerin/arızaların güvenilirliğini doğrulamak için 23:59 UTC’deki son işlem gören fiyatı günlük olarak kabul eder.

Stockton’ın kılavuzları gibi, haftalık grafik çizimleri 50 günlük ortalamanın altında bir hareket potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor.

“Haftalık stokastikte aşırı alımın sonunda göz önünde, bir arıza büyük ebeveynler görünüyor.Ayrıca, haftalık MACD, onaylanırsa başka bir olası gerilemede bir ‘sat sinyaline doğru sıkışması” dedi.

Tüccarlar, aşırı alım ve aşırı alım satım işlemleri için stokastik göstergelerini kullanır. Haftalık grafikte, göstergede aşırı alımdan veya 20’nin üzerinde bir okumadan aşağı döndü ve genellikle fiyat geri çekilmelerinin habercisi olan aşırı alım düşüşü olarak yaşanan her şeyi doğruladı.

MACD histogramı, trend değişikliklerini ve kullanmak için kullanılır. Sıfırın içerdiği bir geçişin, bir satış sinyalinin veya duyarlılığın artmasından düşüşün geçişini onayladığı söyleniyor.

FxPro’nun eski piyasa analisti Alex Kuptsikevich, piyasanın büyük merkez bankası faiz kararları öncesinde bir dengenin korunduğu gibi kullanıldığını, ancak daha derin düşüş risklerinin devam ettiğini söyledi.

Kuptsikevich Salı günü bir e-postada, “Piyasa, bu hafta sonunda üç büyük merkez bankasının (Fed, ECB ve Bank of Japan) alacağı kararları beklemekte geçici bir yer buldu. .

Kuptsikevich, “Ayı baskısı [50 günlük SMA’nın altında] yoğunlaşırsa, bir sonraki önemli destek seviyesi, Kasım düşüklerinden ve 200 haftalık hareketli ortalamadan yükselen kanalın alt sınırında olan 27.000 $ olacaktır” diye ekledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com