Amerika Kıtasında İlk Taşıyıcı: Bitcoin, Tüccarlar TÜFE’yi Beklerken 30.000 Dolarla Flört Ediyor

0 52

Amerika Kıtasında İlk Taşıyıcı: Bitcoin, Tüccarlar TÜFE'yi Beklerken 30.000 Dolarla Flört Ediyor

Bu makale ilk olarak yayınlandı İlk Taşıyan CoinDesk’in günlük haber bülteni, kripto para piyasalarındaki en son hareketlerini içinde ortaya koyuyor. Her gün gelen kutunuza almak için abone olun .

Son Kriterler

en iyi hikayeler

Yatırımcılar, Perşembe günü açıklanması ABD’deki bir tüketimin şiddeti olan Temmuz Tüketici Fiyatı Endeksi’ni beklerken, Bitcoin son 24 hane %2,3 artarak 30.000$’a yaklaştı. Kullanım gıda ve enerji fiyatlarını büyük ölçüde dağıtmanın ise %0,4 ile bir yıl önceki hızın çok altında gerçekleşmesi bekleniyor. Düşük enflasyon, Federal Rezerv’in oranlarını artırma tahminini düşük tahmin etmelidir. Bağımsız erişim verisi toplayıcı Truflation’ın ürün başkanı Oliver Rust, erişim yönetiminin TÜFE’nin Temmuz kuşağını %3’ten %3,4’e yükseldiğini tahmin ediyor. “Son üç aylık buluşmadaki hızlı yükseliş, maliyetlerden daha hızlı tüketicilerle alıcıların satın alma güçlerini yeniden kazanmalarını sağladı. Bu, aşırı tüketici harcamalarının yeniden canlandırılması ve çok önemli gıda sınıfındaki fiyatların artmasının nedeni oldu” diye yazdı Rust bir sabah notunda.

Fed bir başlangıç ​​​​yapıyor yeni bankaların kripto faaliyetlerini tahakkuk programı ve yönetici varlıklarını borç verenlerin dijital varlık faaliyetlerine girmeden önce onay alma gerekliliğini daha da netleştirdi. Salı günü içerdiği hareket, kripto bankacılığı için herhangi bir düzenlemeyi değiştirmiyor. Daha fazlasını, merkez bankanın gözetimi nasıl ele almayı planladığını tanımlıyor ve kripto sektörüyle olan anlaşmaları, Fed’in dijital varlıklarındaki uzman uzmanların iletişiminin düzenli koruyucularının yanında çalışacağı yeni “yeni erişim denetim programı” kapsamına giriyor. Fed ayrıca, denettiği bankaların stablecoin’lerle ilişkisini kurmak için nasıl ön onay almaları sürecine dair daha kapsamlı bir açıklama yayınladı. “Ödemeleri hafifletmek için dolar jetonları üreten, elinde tutan veya işlem yapan” bir yöneticiye, yöneticilere bunu “güvenli ve sağlam bir şekilde” kısıtlamalarını kanıtlaması ve Fed’in resmi olarak onaylaması gerekir.

Binance iki lisans aldı işletmek Kripto borsasının Salı günü yapacağı evlilik, dünya çapında meşruiyetini inşa etmeye çalışırken El Salvador’da şu anda 18 pazarda lisansa sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Şirketten yapılanan yapı, El Salvador Merkez Bankası Binance’e bir Bitcoin Hizmet Sağlayıcı lisansı sahibi, Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu geçici olmayan bir Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcı lisansı verdi. Binance Kolombiya, Orta Amerika ve Karayipler Genel Müdürü Daniel Acosta’nın vereceği, “Bu lisanslar, Binance’in El Salvador’daki tüketim özelliklerine göre uyarlanmış seçenekler de dahil olmak üzere ürün ve hizmetlerin genişletilmesine olanaklarını içeriyor.”

Günün Tablosu

Amerika Kıtasında İlk Taşıyıcı: Bitcoin, Tüccarlar TÜFE'yi Beklerken 30.000 Dolarla Flört Ediyor

– Omkar Godbole

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com