Yeni Belgeler Trump’ın İlk Bilinenden Daha Fazla Kriptoya Sahip Olduğunu Gösteriyor

0 119

Yeni Belgeler Trump'ın İlk Bilinenden Daha Fazla Kriptoya Sahip Olduğunu Gösteriyor

Yeni açıklamalar, Donald Trump’ın kripto para biriminde ilk kez bilinenden çok daha fazlasına sahip olduğunu gösteriyor.

Washington’daki resmi etik sorumlusu Citizens for Responsibility and Ethics’in Pazartesi günü aldığı resmi belgelere göre, eski cumhurbaşkanı ve gelecek yılki seçimler için önde gelen gelen Cumhuriyetçi aday, Ağustos ayı başında bir kripto para birimi cüzdanında 2,8 milyon dolar tuttu.

Ayrıca dosyalama başına misli olmayan jeton takımından lisans ücreti olarak 4,87 milyon dolar kazandı.

Yeni bulgu, Trump’ın kriptoya daha önceki başvurularından daha fazla yatırım yaptığını gösteriyor. CoinDesk, bu yılın başlangıcı, 14 Nisan tarihli bir hükümet belgesine göre Trump’ın dijital varlıklarında 500.000 kişiye kadar gövdesini açıkladığını bildirdi.

Trump, başkanken bir kripto şüphecisi olmasına rağmen, geçen yıl Trump Dijital Tahsil Edilebilir Kartlar adlı kendi resimlerini spor yapan bir non-fungible token (NFT) projesini başlattı. Bu Nisan yaşadığı ikinci bir koleksiyon koleksiyonu yayınlandı. Onun iki koleksiyonu da tükendi.

Haber ayrıca, adayların 2024’te yapılacak başkanlık seçimleri için aralığıken kripto para birimlerinin ABD’de siyasi kapsamın giderek daha fazla parçası olduğu bir zamanda geliyor. Bitcoin’e (BTC) sahip olduğu doğrulayan demokratik umutlu Robert F. Kennedy Jr. Florida valisi ve erken anketlerde Trump’ı takip eden bir Cumhuriyetçi aday olan Robert DeSantis, başkan olarak merkez bankası dijital para birimlerini (CBDC’ler) yasaklama sözü verdi.

Bu Trump’ın kasası mı?

Yeni açıklamaların ardından blockchain araştırma şirketi Arkham Intelligence, Trump’ın kripto cüzdanı gibi görünen bir şey bulduğunu söyledi.

Arkham Çarşamba günü tweet attı ve eski başkanın Ethereum blok zincirindeki 0x94845333028B1204Fbe14E1278Fd4Adde46B22ce adresinin muhtemel sahibi olduğunu ve ETH’de toplam 2,8 milyon zulası olduğunu söyledi. Arkham’ın profiline göre Trump ayrıca wETH, MATIC ve USDC stablecoin’de küçük miktarlara sahip.

Hareketlerin gerçek geçici olarak işletime izin veren blok zincirlerinin şeffaflığı sayesinde kripto adres varlıkları ve işlemlerine herkes erişebilir.

Yeni Belgeler Trump'ın İlk Bilinenden Daha Fazla Kriptoya Sahip Olduğunu Gösteriyor

Trump’a (Arkham) bağlı kripto cüzdanı

CoinDesk, dijital varlık varlıkları hakkında yorum yapmak için Trump’ın ofisine ulaştı ve hemen bir yanıt alamadı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com