Şerit Finans, Marex ve MEV Capital ile İlk Zincir Üzerinde “Otomatik Çağrılabilir” Ether’i Aldı

0 35

Şerit Finans, Marex ve MEV Capital ile İlk Zincir Üzerinde "Otomatik Çağrılabilir" Ether'i Aldı

Kripto ticaret firmaları, ABD’nin sektörünü denetlemeye yönelik haberleşmenin iletimi içinde, zincir yapımı işletme ticaretini yapmak için geleneksel piyasa oyuncularıyla iş birliği yapıyor.

Dijital varlık yöneticisi MEV Capital ve Londra merkezli finansal hizmetler sağlayıcısı Marex, şimdi Aevo olarak yeniden markalanan önde gelen merkezi olmayan türev platformu Ribbon Finance tarafından ortaya çıkan bir akıllı sözleşme aracılığıyla etere (ETH) bağlı bir “otomatik çağrılabilir” yürütücü.

CoinDesk’e konuşan Ribbon Finance Yapılandırılmış Türevler Başkanı Jeremy Obadia, “Hem Ribbon Finance hem de genel olarak tüketici ürünleri endüstrisi için önemli bir kilometre taşını gösteren, tamamen zincir üzerinde otomatik çağrılabilir ticaret için akıllı sözleşmeyi elde etmekten heyecan beklemekten.” . “Zincir üzerinde karmaşık getirileri yapılandırmak, yalnızca karşı taraf riskini ortadan kaldırmakla kalmaz, aynı zamanda güvene dayalı olmayan ve otomatikleştirilmiş bir ticaret yaşamının akışıne de olanak tanır.”

Otomatik yayınlanabilir bir değil, gidişatın, dayanak varlığının nihai gözlem tarihlerinde belirli bir seviyede veya üzerinde bir rakip olması durumunda, genellikle piyasanın üzerinde bir hüküm oranında faiz kazanmalarına izin veren bir senettir. Erken itfa edilebilir ve genellikle vadeye kadar tutulduğunda hükümlü aşağı yönlü koruma sunar.

MEV, ilk fiyatın %85’inde bir kısıtlama, %100’de otomatik çağrı tetikleme ve haftalık %0,5 garantili kupon (%26 yıllık olarak ayarlanmış) ile indirimli sabitlenmiş stablecoin USDC hacmi iki haftalık otomatik çağrılabilir eter satın aldı. Marex, riskten korunma aracı olarak hareket etti.

Nasıl çalışır: Bir hafta sonra eter spot fiyatı işlem sırasındaki başlangıç ​​fiyatının üzerindeyse, erken işlem sona erer ve alıcı ilk yatırım artı %0,5 kuponu alır. Vade sonları ether başlangıç ​​fiyatından %15 daha düşük işlem görürse, alıcı kuponla birlikte anaparanın tamamını alarak korunur. Ancak, %85 koruma bariyeri aşılırsa (eter %15’in üzerine düşer), alıcı hasarı üstlenir ve bu zarar bir ölçüde kuponlarla telafi edilir.

Sponsor Reklam

MEV Capital Yönetici Ortağı Laurent Bourquin, “Otomatik yayınlar gibi egzotik parçaların zincir üzerinde konuşulmasını, bulunduğu yerde bir halka açık blok zinciri olan Ethereum’da kalırken, bağımsız stratejilerimizin birçoğunu geliştirmemize izin verin.”

MEV işlemi tarafından otomatik alım satımı gören eter fiyatının her iki yöndeki fazla hareket şartının beklenmediği piyasa koşulları için uygundur. Bunun nedeni, fiyatın düşmesi durumunda alıcının kaybedecek olması. Benzer şekilde, bir hafta sonra dayanak varlıkları ilk fiyatın üzerinde işlem görürse ürünün sonlandırılacağından, alıcı olumlu yönde kaybedebilir.


Zincir üzerinde çalıştırma otomatik olarak aktarılabilir için ödeme tablosu. (Marex) (Marex)

Otomatik olarak aktarılabilir ürünler gibi elde edilen ürünler, sayısız yolla kurulabilir ve geleneksel finansta oldukça popülerdir. Geçen yıl 70 milyar dolardan fazla ABD ihraç ihraç edildi. Bankalar genellikle bunları ihraç eder ve borç verenler için ‘karşı taraf’ olarak hareket eder. Bu nedenle, ürünün teslim edilememesi nedeniyle değil, ürünün kullanıldığı bankanın kaybolması nedeniyle eşyaların para kaybetme riski vardır.

Marex, MEV ve Ribbon, güvenli ve denetlenmiş bir akıllı sözleşmede maksimum ödemeyi ve teminatı kilitleyerek sözde karşı taraf riskini ortadan kaldırdı.

“Autocallables’ı zincire çekmek ve akıllı sözleşme özelliklerini elde etmek, bu ürünler için daha şeffaf hale getirmek tüketici yerleşime, yoğun yaşam şebekesine olanak tanımak ve kısıtlama riski ortadan kaldırıyor. Eş Başkan Marex Solutions’ta Derivatives Engine dedi.

Benchimol, “DeFi’de verim çiftçiliğinin ne kadar önemli olduğu gözünün önünde, Autocallable’ın bu hızlı işletmeye girerek veri elde etmeyi sağlayan yeni bir yolunu sunarken bir miktar olumsuz kişiye sahip olduğunu görme heyecan verici” diye ekledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com