Kripto Yatırımcıları, Büyük Girişlerin Ardından Bitcoin Fonlarından Ekşidi, Bunun Yerine Ether ve XRP’ye Döndü

0 439

Kripto Yatırımcıları, Büyük Girişlerin Ardından Bitcoin Fonlarından Ekşidi, Bunun Yerine Ether ve XRP'ye Döndü

Kripto varlık yöneticisi CoinShares’in Pazartesi günü bildirdiğine göre, bunun yerine ether (ETH) ve Ripple’ın XRP’si gibi daha küçük kripto para birimlerine odaklanan fonları tercihlerinden, Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri geçen hafta 13 milyon bir çıkış yaptı ve bu durum, art arda haftalarca süren büyük giriş çıkışını kırdı.

Dijital varlık fonları, önceki dört hafta boyunca 742 milyon doğum kazandıktan sonra genel olarak haftada 6,5 ​​milyon çıkışlara tanık oldu.

Trendin eğilimi, BTC yatırımcılarının son haftalardaki bazı büyük katalizörlerden sonra teklif verecek olumlu haberlerinin tükenmesiyle gelmesiyle. Küresel varlık yönetimi devi BlackRock, 15 Haziran’da uzun süredir gıpta ile bakılan bir spot BTC borsa yatırım fonu için başvuruda bulundu ve ardından bir sürü rakibi başvurularını yeniledi. BlackRock haberleri, yatırımcılar gelecek ay Ekim 2021’den bu yana en yüksek dayanıklılık BTC odaklı yatırım fonlarına para biriktirmeye teşvik etti.

XRP’nin bu ayın başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı ulusal mahkeme zaferi, BTC’nin fiyatını, fiyatı hızla 30.000 doların altına düşmeden önce, yılın yeni en yüksek birimlerini çıkardı. Ancak karar, geçen hafta boyunca pozitif fon çıkışlarıyla altı çizilen altcoinlere (BTC’ye alternatif kripto varlıkları) olan yatırımcı güvenini artırdı.

ETH harcanan yatırım ürünleri, tüm kripto para birimleri toplam 6,6 milyon dolarla en büyük girişi yaşadı. CoinShares araştırma başkanı James Butterfill, büyümenin ikinci en büyük kripto varlığı için “bu yıl zayıf olan gücün üstesinden gelmeyeye çalıştığını” gösterdiğini belirtti.

XRP fonları, son 11 hafta içinde toplam 6,8 milyon $ veya yönetim maliyeti tüm maliyeti %8’ini oluşturan 2,6 milyon $’lık giriş yaşadı. Butterfill, “Bu, bakışların XRP’nin görünümüne giderek daha fazla güvendiği anlamında geliyor” dedi.

Solana’nın SOL’si, UniSwap’in UNI’si ve Polygon’un MATIC’i gibi daha küçük altcoinleri tutan fonlar sırasıyla 1,1 milyon dolar, 0,7 milyon dolar ve 0,7 milyon önceki pozitif çıkışlara tanık oldu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com