JPMorgan Yakın Vadede Kripto Piyasaları İçin Sınırlı Dezavantajlar Görüyor

0 114

JPMorgan Yakın Vadede Kripto Piyasaları İçin Sınırlı Dezavantajlar Görüyor

JPMorgan (JPM) Perşembe günü bir araştırma raporunda, Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) bitcoin (BTC) vadeli işlemlerdeki açık pozisyon analizinin, uzun vadeli süreçlerin başlangıçtan son aşamada göründüğünü gösterdiğini söyledi.

Açık faiz, opsiyonlar veya vade işlemleri gibi henüz ödenmemiş, ödenmemiş türev sözleşmelerinin toplam miktarını ifade eder.

Nikolaos Panigirtzoglou liderlerindeki analistler, “Sonuç olarak, kripto piyasalarında yakın vadeli sınırlardaki olumsuzluklar görülüyor” diye yazdı.

Ağustos ayında kripto piyasalarında yaşanan ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple mahkemesi kararına karşı günün kararını çeviren düzeltme, tamamen kendi teknolojisi ve özellikle teknoloji gibi risk varlıkları içindeki daha geniş iyileştirmeye bağlanabilir. Raporda, bu durumun teknolojideki köpüklü kişilerin, yüksek ABD reel getirileri ve Çin’e ilişkin büyüme kaygılarından kaynaklandığı belirtildi.

JPMorgan, Elon Musk’un SpaceX’in önceki çeyreğinde Bitcoin holdingini silmesiyle ilgili haberin “kripto piyasalarındaki düzeltme için ek bir özet” kullanımını söyledi.

Notta, “Bu haberler yatırımcıları uzun pozisyonların fazlalığıyla karşı karşıya kaldı” denildi.

Raporda, SEC’in bölge mahkemesinin Ripple davasındaki kararına itiraz ettiği ve talebin sonucunun gelecek yıla kadar beklenmemesi nedeniyle bunun “kripto piyasaları için yeni bir meşru test turuna” yol açılabileceği belirtildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com