Gri Tonlamalı Bitcoin Güven İndirimi Mayıs 2022’den Bu Yana En Düşük Seviyeye Daraldı

0 83

Gri Tonlamalı Bitcoin Güven İndirimi Mayıs 2022'den Bu Yana En Düşük Seviyeye Daraldı

19 milyar doları aşan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için net varlıkları (NAV) yapılan ayrıcalık, varlık yöneticisi BlackRock’ın (BLK) Amerika Birleşik resimlerinde bir spot bitcoin ETF açma işleminin ardından dalgalanmaya devam ediyor.

NAV indirimi geçen yılın sonlarında neredeyse %50’ye fırlattı ve 2023’ün genişlemesi her iki tarafta da %40’lık bir aralıkta başardı, ancak BlackRock’un Haziran ortasında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) operasyonlarını bir sonraki dik bir dalgalanmaya girdi. . Geçen hafta bir nokta %26’ya kadar düştü – Mayıs 2022’den bu yana en düşük seviye – ve Ycharts’tan alınma oranına göre şu anda yaklaşık %27’de bulunuyor.

BlackRock’ın bir spot bitcoin (BTC) ETF hamlesi, diğer varlık yönetimi devi Fidelity de dahil olmak üzere bir dizi başka sektör aktöründen benzer fonlar için bir dizi başvuru ve yeniden başvuru başlattı. Bu kadar güçlü oyuncuların hamleleri, askerlerin SEC’in kaçışları süren retlerin ardından bir spot bitcoin ETF’sini nihayet onaylayacağına dair umutlarını artırdı.

Bu da, Grayscale’in yaklaşık iki yıl önce bir spot bitcoin ETF’ye dönüştürmek için başvurduğu, büyük ölçüde indirimli GBTC’de satın almayı hedeflediği ateşledi. Gri tonlamalı dosyalama, şirketin üçüncü çeyreğin sonuna kadar bir kararla ajansı dava etmesine neden olan SEC retleri arasındaydı.

Grayscale’in avukatları Pazartesi günü davalarına eklerler ve bir mahkeme, SEC’in Haziran ayı sonunda kaldıraçlı bir bitcoin verilerini temel alan ETF’yi onayladığını, daha önce aldıkları bitcoin işlemlerini ETF’lerinden “daha fazlasını” bir ürün olduğunu belirtti.

Spot Bitcoin ETF’sinin SEC onayına yönelik iyimserlik şu ve yüksek seyrediyor olsa da, yatırımcının dikkatli olmaya devam etmesi garanti edilebilir. Pazartesi sabahı CoinDesk TV’ye çıkan Opimas CEO’su ve yöneticisi Octavio Marenzi, “BlackRock [spot bitcoin ETF] dosyasının ortaya çıktığını gördüğümde gerçekten çok güldüm” dedi. BlackRock fonunun Coinbase’i (COIN) kripto şefi olarak kullandığı, bu borsanın SEC’den bir dava ile karşı karşıya olduğu değil.

Grayscale ve CoinDesk, Digital Currency Group’a aittir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com