Girişim Sermayesi Firması a16z, Fiyat Yükselirken 7 Milyon Dolarlık MKR Jetonunu Kaldırdı

0 25

Girişim Sermayesi Firması a16z, Fiyat Yükselirken 7 Milyon Dolarlık MKR Jetonunu Kaldırdı

Blockchain verisinin gösterdiğine göre, risk sermayesi devi Andreessen Horowitz (a16z), kripto kredi sağlayıcısı MakerDAO’nun MKR yönetim belirteçlerine yaptığı yatırımın bir bölümünü satıyor.

Ethereum blockchain izleme sitesi Etherscan’e göre Perşembe günü geçen a16z’nin kripto cüzdanından yeni oluşturulan bir adrese yaklaşık 7 milyona ulaşan MKR aktarıldı. Cumartesi günü yeni cüzdanı daha sonra kripto borsası Coinbase’e günde yaklaşık 1,5 milyon dolar değerinde 1.380 jetonluk partiler yüklemeya başladı.

Tokenları bir borsaya genel olarak satma yetkisini gösterir. Salı gününe kadar, bu cüzdandan Coinbase’e yatırılan toplam miktar 6,1 milyon dolardı ve en son işlem Salı 14:18 UTC’de gerçekleşti.

a16z’nin bir temsilcisi yorum talebini hemen geri göndermedi.

Sponsor Reklam

İşlemler, MKR’nin elindeki madeni paraları hücreleri arzını azaltan yeni bir token satın alma tesisinin etkinleştirilmesinin ardından Cuma günü yaklaşık bir yıllık en yüksek seviye olan 1.200 doların üzerine çıkmasıyla gerçekleşti. Token kazançlarının bir kısmını Pazartesi günü 1.040$’a kadar düşürdü ve o şüpheli yana bu yana %10 şovla 1.140$’a ulaştı.

MakerDAO, en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme platformlarından biri ve 4,6 milyarın yanında stabilcoin DAI’nin bağlanmasıdır. Platform, a16z dahil olmak üzere MKR belirteci yönetişim tekliflerine oy verecek merkezi olmayan bir özerk kuruluş (DAO) tarafından yönetiliyor.

Risk sermayesi şirketi, Eylül 2018’de MKR’nin arzının %6’sını 15 milyon dolar satın alarak MakerDAO’daki en büyük bakışlarından tuttu.

Protokol şu anda kurucu Rune Christensen’in öncülüğünde büyük bir denetimden geçiyor. Sözde Oyun Sonu Planı, yapısaln birimlerini kendi belirteçlerini çıkarabilecek daha küçük, varlık varlıklarına (SubDAO’lar) ayırmayı içerir.

Ekimden sonraki a16z, o zamanlar yetimhanenin yeterince merkezi olmadigi savunarak yapılar plan oluşturmaya karşı çıktı. Bununla birlikte, topluluk üyelerindeki bir yönetim kılavuzundaki desteklendi.

İşlemlerden sonra, a16z’nin kripto cüzdanları, blockchain adli tıp platformu Arkham Intelligence’ın verilerine göre, verideki arzının %1,3’ü olan 12.395 MKR’yi elinde tutuyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com