Federal Rezerv, Federal Fon Faizini 25 Baz Puan Arttırdı

0 43

Federal Rezerv, Federal Fon Faizini 25 Baz Puan Arttırdı

ABD Federal Rezervinin Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), Çarşamba günü iki günlük politika toplantısını, bir toplantılık duraklamanın ardından faiz artırımlarına devam ederek ve gösterge federal fon istediği 25 baz puan alanları %5,25’lik hedef aralığına yükselterek tamamladı. %5.50

Bitcoin (BTC) fiyatı, duyurunun hemen ardından 29.300 dolarda çok az değişti.

Bugünkü adım, altı hafta önceki toplantı o zamanlar 15’i geçen devam eden ardışık oranlarını durduran Fed’in daha sıkı para politikasına yeniden başlama. Kuruluş Fed eylemlerinden etkilenen kısa vadeli faiz oranı piyasalarındaki fiyatlandırmaya dayanan CME FedWatch aracının geçen hafta böyle bir eylem için neredeyse %100 şans gösterisiyle, dizi piyasalar tarafından tamamen beklenendu.

Ekteki politika gidişatı, “Hanehalkları ve işletmeleri için daha sıkı kredi koşullarının ekonomik aktivite, işe alım ve yerleşim üzerinde baskı oluşturması muhtemeldir” denildi. Açıklamada, “Bu etkilerin boyutunu belirsizliğini koruyan” ifadeleri atmosferi. “Komite, yayılma risklerine karşı son derece dikkatli olmaya devam ediyor.”

Piyasa saldırganları, politika beyanını bölmenin yanı sıra, merkez bankasının Eylül ve sonrasındaki bir sonraki toplantıya ilişkin planlarına ilişkin açıklamalar için Fed Başkanı Jerome Powell’ın toplantısından sonraki basın toplantısını (14:30 ET’de başlayacak) yakından takip edilecekler.

106 ekonomistin yakın tarihli bir Reuters anketi, çoğu kişinin bugünkü artışın bu dönemin sonuncusu olmasını beklediğini gösterirken, Fed’in kendi tahminleri aksini gösteriyor. Kripto ticaret şirketi ve likidite sağlayıcısı GSR’de araştırma analisti olan Matt Kunke, Salı günü CoinDesk’e bağlı bulunduğu yer, merkez bankasının Haziran Ekonomik Projeksiyonlar Özeti’nin (SEP) Fed yetkilileri medya arasındakin tahminin bu yıl iki faiz artışı daha fazla gösterdiğini belirtti. Kunke, “Piyasalar bu görüşleri tam olarak kabul etmedi ve bir artışın (~%65) iki zamdan (~%27) daha olası olduğunu ima etmeye devam ediyor” dedi.

Haziran ortasında başlayan %20’lik bir rallinin ardından, artışı BlackRock’un spot Bitcoin ETF’sinin yayılmasına neden olan heyecan sayesinde, BTC fiyatı Temmuz ayında durdu – en süreyi uzatmak, Fed’in gerçekten faiz oranlarını yükselmeye hızlı çıkışının yayılması nedeniyle Tekrar. Bu ayın başında 31.800’e kadar yükseldikten sonra, kripto para Pazartesi günü bir ayın en düşük seviyesinde olan 29.000 doların altına düştü.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com