Crypto Trader NYDIG, Bitcoin Spot ETF’lerinin 30 Milyar Dolarlık Yeni Talep Getirebileceğini Söyledi

0 23

Crypto Trader NYDIG, Bitcoin Spot ETF'lerinin 30 Milyar Dolarlık Yeni Talep Getirebileceğini Söyledi

Kripto ticaret şirketi NYDIG’in yakın tarihli araştırma raporuna göre, Bitcoin (BTC) spot merkezli borsa yatırım fonları (ETF’ler), dünyanın en büyük dijital varlığı için 30 milyar civarında yeni talep barındırıyor.

Spot-ETF ateşi, BlackRock (BLK), Fidelity ve diğerlerinin başvuruları sayesinde son haftalarda kripto para piyasasını sardı.

NYDIG, “BlackRock ve iShares franchise’ının marka bilinirliği, menkul kıymet komisyoncuları aracılığıyla alım ve satım yöntemlerine sahip olma ve pozisyon maliyetlerinin basitliği, risk ölçümü ve vergi raporları, bir spot ETF, mevcut alternatiflere kıyasla bazı kaydetme değerleri faydalar sağlayabilir” diye yazıyor NYDIG. raporda.

NYDIG mutluluklar, 27,6 milyar elde edilen spot benzer ürünlerle yönetilen 28,8 milyar elde bitcoin varlıkları modellendi.


(NYDIG)

Bitcoin genellikle dijital altın olarak adlandırılır, bu nedenle 2000’lerin üzerindeki listelerdeki altın ETF’leriyle karşılaştırmalar yapılmalı. NYDIG, merkez bankalarının %17,1 ile karşı çıktı şu anda altın ETF’lerinin toplam küresel altın arzının yalnızca %1,6’sını elinde tuttuğunu belirtirken, bitcoin fonları toplam bitcoin arzının %4,9’unu elinde tutuyor.

Sponsor Reklam

Varlığın dijital ve analog versiyonuna olan talepte fonlarda büyük bir uçurum var: altın fonlarına 210 milyar doların üzerinde yatırım yapılırken, bitcoin fonlarına yalnızca 28,8 milyar dolar yatırıldı.

“Bitcoin altından yaklaşık 3,6 kat daha oynaktır, yani volatilite eşdeğeri bazında elinde, aynı riske maruz kalmak için dolar bazında altından 3,6 kat daha az bitcoine ihtiyaç duyacaktır. Yine de bu, bir bitcoin ETF’si için yaklaşık 30 milyar göndererek artan bir taleple sonuçlanacak” diye yazıyor NYDIG.

Haber Bülteni Ecoinometrics, bir bitcoin ETF’sini daha çok bir şekilde ele alıyor.

Ecoinometrics, GLD ETF’nin çevresindeki önemli bir sakini doldurduğunu ve fiziksel altının fiyatını takip eden kolayca alınıp satılabilir bir ürün olduğunu yazıyor.

Bununla birlikte, altın ETF’leri ile bitcoin ETF’leri arasındaki karşılaştırmalar potansiyel olarak yanıltıcıdır çünkü o dönemde altının önemli yükselişi büyük l’de olumlu bir makro ortam ve zayıflayan bir dolardan fazladır. Teröre karşı savaş, Çin’in yükselişini ve ABD’nin balonu gibi büyüyen bütçe açığının başlangıcını bir yığına sığdırdığını hatırlıyor musunuz?

“Yani, GLD ETF kesinlikle zarar görmemiş ve muhtemelen altın mülkiyete bir miktar giriş getirmiş olsa da, makro o dönemde gerçekten sürücü koltuğundaydı” diye yazıyorlar. “Spot bir Bitcoin ETF’si, Bitcoin’e olan ilgiyi artırmaya yardımcı olabilir ve şüphesiz alana biraz taze para çekecektir. Ancak bu, tek başına bir Bitcoin’in 100 bin dolar değerinde olmasını sağlamaz.”

Bir Bitcoin ETF’sinin gerçek potansiyeli, finansmanı bir araya gelmesinde yatıyor: ETF’nin piyasaya sürülmesi açıklaması, daha zayıf bir ABD doları, Federal Rezerv’in Niceliksel Gevşeme yönünde bir hareketi ve kriptoya yatırım yapma olasılığı daha yüksek olan genç bireylere nesiller boyu bir servet transferi yazıyorlar. .

Ve şimdi, sadece onay için beklememiz gerekiyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com