Celsius, Mahkemenin Token Satma İzninin ardından LINK, MATIC, AAVE ve Altcoinlerde 64 Milyon Dolarlık Hareket Etti

0 21

Celsius, Mahkemenin Token Satma İzninin ardından LINK, MATIC, AAVE ve Altcoinlerde 64 Milyon Dolarlık Hareket Etti

Celsius Network’ün altcoin varlıkları, bir ABD iflas mahkemesinin iflasları, bitcoin ve eter için token satmasına izin verme kararının ardından hareket halinde.

Arkham Intelligence tarafından elde edilen Blockchain verileri, şirket Perşembe verilerini sonra birden fazla işlemde şirketin “Fireblocks Custody” cüzdanından “Celsius Network: OTC” etiketli bir cüzdana en az 64 milyon veri kripto para aktardığını gösteriyor.

Sponsor Reklam

En büyük işlemler, Chainlink’in LINK jetonunda 19,3 milyon dolar, Polygon’un MATIC’inde 14,7 milyon dolar, AAVE’de 7,5 milyon dolar ve SNX’te 6,1 milyon dolar oldu. Aktarılan diğer önemli belirteçler arasında Uniswap’in UNI’si, Binance’in BNB’si ve 1INCH yer alıyor.

İşlemler, şirket 1 Temmuz’dan itibaren BTC ve ETH için altcoin zulasını tasfiye etmek üzere iflas davasına bakan ABD’li yargıçtan onay gördükten sonra gerçekleşti. Celsius, müşteri fonlarının ihtiyaçları nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduktan sonra Temmuz 2022’de iflas koruması altında bulundu. Suçun eski CEO’su Alex Mashinsky, Perşembe günü Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından menkul kıymet dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve elektronik dolandırıcılık da dahil olmak üzere yedi civarında suçtan tutuklandı.

Mahkemenin son kararı, Celsius’un mahkeme belgelerine dayanarak potansiyel olarak 170 milyon ölüme daha küçük kripto para satabileceği anlamı geliyor. Kripto analitik şirketi Kaiko, bu haftanın başında bir raporda, çıkışın daha küçük token pazarları üzerinde büyük bir baskı uygulayabileceğini söyledi.

Kaiko, “Özellikle bu belirteçlerin likiditesinin geçen yılın düşmesi düşünülürse, piyasa etkisi önemli olabilir” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com