Bitcoin’in Kripto Piyasası Hakimiyeti, XRP Mahkemesi Kararının ‘Alt Sezon’ Konuşmasını Spurs Etmesiyle 13 Ayda En Fazla Kaydı

0 25

Bitcoin'in Kripto Piyasası Hakimiyeti, XRP Mahkemesi Kararının 'Alt Sezon' Konuşmasını Spurs Etmesiyle 13 Ayda En Fazla Kaydı

Bitcoin’in (BTC) hakimiyeti olarak bilinen toplam kripto ticaretki payı, bir ABD mahkemesinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dijital varlıkları düzenleme planını karmaşık hale getirmesi ve genellikle alternatif kripto para birimlerinin sürekli olarak daha iyi performans göstermeye yönelik umutlarını artırmasının ardından Perşembe günü düştü. “alt sezon.”

SEC’in XRP satışları yoluyla menkul kıymetler yasasını elinde bulundurduğu için Ripple Labs aleyhine oluşturduğu davada merakla beklenen bir kararda, New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, XRP’nin merkezi borsalar aracılığıyla varlıklare sunulmuş bir mülk kıymet hazinesi, ancak satıldığında bir mülk kıymeti karar verdi . doğrudan kurumlara

Karardaki Ayrım, esasen SEC’in tüm altcoin’leri aynı fırçayla boyama ve menkul kıymetler olarak kategorize ederek katı gözetime tabi tutma planında bir anahtar attı.

TradingView grafik platformundan veriye göre, mahkeme kararının ardından Bitcoin’in hakimiyet oranı %2,6 düşerek %50,14’e geriledi ve bu, 13 Haziran 2022’den bu yana en büyük bir günlük düşüş oldu. XRP, SOL, MATIC ve ADA gibi altcoinler, bitcoin’i büyük bir farkla gölgede geçen çift haneli kazançlar elde etti.

Bazı gözlemciler, yakın vadede altcoinlerin sürekli olarak daha iyi performans göstermeleri öngörülüyor.

Decentral Park Capital Perşembe günü yayınlanan bir piyasa güncellemesinde, “Göstergeler toplu olarak risk iştahının risk sürekliliğini aşağı çektiğini gösterdiğinden, Ripple haberlerini takip eden alt sezon üzerimizde olabilir.” dedi. “ABD dolarının düşmesi ve ölüm savaşının sona ermesiyle, gözetlemek için oyuna devam ediyor gibi görünüyor.”

Sponsor Reklam

Buna karşılık, Crypto Is Macro Now haber bülteninin yazarı Noelle Acheson, kararın Coinbase’in SEC ile olan kanuni mücadelesinde yardımcı olabileceğini söyledi, ancak çok büyük bir altcoin rallisinin öngörülmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Geçen ayın başlarında SEC, kripto para borsası Coinbase ve offshore rakibi Binance’i kayıt dışı menkul kıymetler sunmakla suçladı ve bu da piyasaya sürdü.

Acheson, CoinDesk’e verdiği demeçte, “Karar, son piyasa anlatısına daha fazla ilgi uyandırmak için yeterli olmalı ve bu da yeni akıntıları getirmek için yeterli olabilir.”

“Ancak, bir ‘kazanma’nın kapısı olduğunu varsaymak için erken – SEC muhtemelen karara itiraz edecek ve bazı tutarsızlıklar gözünün önünde kazanabilir. bu muhtemelen Coinbase davası hakkında daha fazla netlik elde edene kadar bekleyecek” dedi.

K33 Research’teki analistler Cuma günü müvekkillerine verdikleri bir notta benzer bir görüşü dile getirirler, “karar harcamaları yapılacak ve hatta geri alınır, bu nedenle devam eden savaşın devam etmesini beklemek isterler” dediler.

Mahkeme ayrıca Ripple’ın XRP’yi doğrudan kurumlara satarken menkul kıymetler yasasını koruma altına aldığını tespit etti. Böylece, XRP satın alan kuruluşlarını çevreleyen tarayıcı kapsamına girerek daha fazla tüketiciye hitap edebilir.

CoinShares’in başkanı, “Doğrudan Ripple’dan satın alan kurumsal öğelerin, potansiyel sigortacılar olarak onların toplu davaya tabi bulabileceklerini önemsemek değil. ürün, Townsend Lansing, dedi. “Kanuni manzarayı değiştirmeye devam ediyor ve tüm taraflar bu önemli gelişmelerden haberdar olmaya davet ediyoruz.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com