Bitcoin Tasfiyeleri Nisan’dan Bu Yana En Düşük Düzeye Düşerek Vadeli İşlem İşlemcileri Arasındaki İlginin Azaldığını Gösteriyor

0 48

Bitcoin Tasfiyeleri Nisan'dan Bu Yana En Düşük Düzeye Düşerek Vadeli İşlem İşlemcileri Arasındaki İlginin Azaldığını Gösteriyor

Verilere göre, Bitcoin (BTC) işlemleri Salı günü Nisan ayından bu yana en düşük tasfiyeleri kaydetti ve bu, eski işlem tüccarları arasında ani azalan ilginin bir işareti.

Coinglass düzenlemelerine göre, 9 milyon doların biraz altında Bitcoin beklentileri işlemleri tasfiye edildi. Bitcoin, Salı günü toplam 28 milyon kripto para birimi tasfiyesinin büyük bir bölümünü oluşturdu – bu yıl boyuncaki en düşük seviyeler arasında.

Tasfiye, bir borsanın, tacirin başlangıç ​​​​marjının tüm veya tamamen uzaması nedeniyle tacirin kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapatması anlamı gelir. Bu, bir satıcı kaldıraçlı bir pozisyon için marj garantilerini karşılayamadığında veya alım satımını açık tutmak için yeterli fona sahip olmadığında olur.

Büyük tasfiyeler, tüccarların örnekleri buna göre görmesine izin verebilir bir fiyat hareketinin yerel üst veya alt sinyalini verebilir.

Vadeli işlem işlem hacmi Pazartesi gününe göre %21 düştü. Açık faiz veya sonuçlanmayan sözleşmelerin sayısı %1,16 arttı, bu da alım satımın daha fazla pozisyon oluşturduğu, ancak sonuçta önemli ölçüde daha az kaldıraç kullanılan amaçla geliyor – bu da daha az risk onun anlamına geliyor.


Tasfiyeler Nisan’ın bu yana en düşük havaalanı geriledi. (madeni para camı)

Bu arada, FxPro girişimci piyasa analisti Alex Kuptsikevich CoinDesk’e bir e-posta ile Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yatay hareket görebileceğini ve muhtemelen tahmini işlem hacimlerinin normalden daha düşük olabileceğini söyledi.

Kuptsikevich, “Bitcoin son 24 sonunda %0,6 arttı ve kısa vadeli aralığın üst sınırı olan 31,4 bin dolar yaklaşıyor” dedi. “Yalnızca bu seviyenin üzerinde bir kırılma, pazarın ay sonuna kadar 35,5 bin dolara yakın potansiyel hedefleri ile daha fazla gösterima hazır olduğunu gösteriyor.”

Glassnode, “Piyasa, genellikle yarılanma olayında meydana gelen bir “yeniden birikim” dönemi yaşıyor. Daha önceki bu tür dönemler, birkaç aylık yatay ticaretle sonuçlandı” diye ekledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com