Bitcoin Haftalık Bülten

1 66

BTC ANALİZ. Önümüzdeki hafta neler bekliyoruz

 

 

Bitcoin

Fiyat boğa sezonu yaşarken aylıkta bariz bir düzeltme yapmamış.Uzun zamandır meydana gelişin aslında yükselişin düzeltmesi olduğunu görüyoruz. % 50 alanından tepki alması yükselişin devam edebileceğinin bir göstergesiydi ki, güncel fiyat ile bilikte %80 oranında bir yükselişi yakalama fırsatı verdi.

 

Burada fiyar S/r alanını defalarca test ettikten sorna öncelikle long açanların stoplarını aldıktan sonra, blok altı kırdıktan short açanların stoplarını da aldıktan sonra fiyat yukarı yönlü ivme kazanmış ve yükseliş süreci böylece başlamış. Buraları detaylı bir biçimde anlatmamın sebebi fiyatın yukarıda da böyle bir block’a denk geleceğini düşünmemden kaynaklı.

 

Burada fiyatın 15.000 alanında S/r alanını fliplemesi gibi tekrardan bu alanda da kırmızı blok alanını flipliyerek, yeterli short stoplarına ulaştıktan sonra; block üstünü manipüle etmesiyle birlikte long işlem açanlar içinde yeterli stop alanları belirledikten sonra manipüle hakereketleryile birlikte fiyatın alt bandlara çekilmesini bekleriz. Bu haftalık bir grafik olduğu için bugünden yarına olabilecek bir durum değil. Burada sadece marketin muhtemel alanlarını değerlendiriyoruz.

 

Sponsor Reklam

Günlük kısmında birkaç farklı senaryo olabilir. Şimdi sizlere o senaryoları tek tek anlatacağım. En sonda da kendi kişisel fikrimi beyan edeceğim.

Öncelikle fiyat burada likitide aldıktan sonra Rejection Block’tan tepki almış. Bu tepkinin momentumu yüksek gelmiş. Bu yeni bir high yapması için güzel bir işaret. Yalnız fiyat güncel yapıda yeni bir high yapamamış. Ve daha alt zaman dilimlerine salınım sürecine girmiş. Burada yeni bir high yapamaz, Rejection block seviyesinden tekrar tepki verirse, block iletme gücünü kaybedeceği için kırılması daha kolay olacaktır. Fiyat buradan tepki alarak da düşüş sergeleyebilir. Marketin yapısına göre aksiyon alacağız.

 

Diğer ihtimal ise fiyatın bu alanlarda biraz daha consolide olmasından sonra üst bandları manipüle etmek için gitmek istemesi. Eğer fiyat üst bandları manipüle için gitmek isterse daha swing short işlemler aranabilir konfirme ile. Doğrudan manipüle etti diye short işlem aramamız gerekli. Sarı kutu olan Rejection block’tan aldığı tepkinin yeni bir high yaptırdığının da işareti olur. Fiyatın manipüle alanında birbirine yakın high alanları yapması momentumun zayıfladığının da ekstra confirmesi olur.

4h zaman dilimine baktığımız zamanda da, Hft’de baktığımız zaman aralığında da onaylar bir nitelik görüyoruz. Burada da fiyatın 4h zaman diliminda consolide olduğunu görüyoruz (Mavi alan). Buranın sonucunda yukarı yönlü bir expansion hareket bekliyorum. Çünkü fiyat pahalılık alanımızda. Confirme vermesi açısından yukarı yönlü bir hareket yapması beklenen bir hareket olur. Peki şunu sorabilirsiniz ? Daha yüksek zaman diliminde yukarı diyorsunuz zaman aralığı aşağıya indikçe bias değiştiriyorsunuz ? Bunun cevabı gayet basit. Fiyat küçük zaman dilimlerinde verir ilk hareketlerini. Eğer ki swing pozisyon taşıyacaksak yukarıda belirttiğimiz, her market hareketini göz önünde bulundurmak zorundayız. Scalp işlemler alıyorsanız daha alt zaman dilimlerinde confirme ile işlem arayabilirsiniz. Genel biasım fiyatın alt bandlara gitmek isteyeceği yönünde. Manipüle yapıp gitmek isterse swing poz ile işlem alacağım. Haricindeki işlemlerim scalp yönlü olacaktır.

1 Comment
  1. Gazi Kalayci says

    Nihat kardesim onlarin stop bolgesinde biz btc yi teslim aliriz allahin izni ile o zaman 🙂

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com