Bitcoin 2023’ün en yüksek seviyesinden geri döndü

Bitcoin 2023

0 105

Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, kripto para piyasasının toplam pahasının tekrar 1,2 trilyon dolar düzeyinde geldiğini tabir etti.

Yorak tarafından yapılan değerlendirme :

“Hafta başından bu yana satıcılı olan ve olumsuz seyreden global risk iştahı görünümüne karşı dirençli durmaya çalışan kripto para piyasası, bilhassa ABD’de açıklanan özel kesim istihdamının bir epey güçlü gelmesi ve Binance borsasındaki üst seviye yöneticilerin istifa etmesinin akabinde kıymet kayıplarıyla karşılaştı.

Bitcoin 2023 BTC Yorumu

Perşembe gününün piyasalar tarafından merakla beklenen gelişmesi olan FED’in faiz artışları devam edecek açıklamalarının akabinde paylaşılacak haziran ayı istihdam bilgileriydi. Bilindiği üzere ABD’de her ayın birinci perşembesi özel bölüm istihdam oranları ve her ayın birinci cuması tarım dışı istihdam oranları açıklanıyor. FED tutanaklarındaki şahin telaffuzların akabinde global piyasalarda görünüm negatif iken Bitcoin müspet ayrışarak dün 31.500 doları gördü fakat bu düzeyden birinci etapta ret aldı.

31.000 dolar hududunda seyrettiği sıralarda açıklanan ADP özel kesim istihdamı kripto para piyasasında da risk iştahının azalmasına ve bir ölçü geri çekilmesine neden oldu. Gece saatlerinde ise Binance borsasının üst seviye yöneticileri, Lider ve CEO CZ’nin DOJ soruşturmasına verdiği karşılıkları sebep göstererek istifa ettiler. Bu gelişmenin akabinde Bitcoin gün içi en düşük düzey olan 29.800 doları gördü. Yeni güne 30.000 dolar hududunda başlayan Bitcoin ve 1.860 dolar civarında alıcı bulan Ethereum için hafta içinin son süreç günü olan bugün açıklanacak tarım dışı istihdam verisi piyasanın seyri açısından değerli olacak.

Dünkü geri çekilmelere karşın kimi altcoinler müspet ayrıştı ve alımların geldiği görüldü. Fan tokenlerde genel bir yükseliş görülürken REQ, FIRO, CITY, PSG ve FORTH günün en çok kazandıran kripto paraları olmayı başardılar.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com