Waves USDN Depegging Arasında Yeni Stablecoin Planlıyor

0 60

 

Waves USDN Depegging Arasında Yeni Stablecoin Planlıyor

Waves USDN Depegging Arasında Waves’in kurucusu Sasha Ivanov , Neutrino USD’yi (USDN) stabilize etme planlarını açıkladıktan sonra başka bir stablecoin çıkarmayı planladığını söyledi.

Ivanov, Twitter’da ” İki şey: – Yeni bir sabit para piyasaya süreceğim – Daha önce harekete geçirilmiş bir $USDN durum çözüm planı olacak” dedi. Ivanov, USDN çözüm planı başlayana kadar yeni madeni para hakkında daha fazla ayrıntı verilmeyeceğini açıkladı. Ancak, yeni stablecoin’in “saptırılamaz” olacağını belirtti.

USDN Çıtayı Kaybetti

Ivanov, duyuruyu USDN’nin yakın zamanda depe edilmesinin ardından yaptı. Algoritmik stabilcoin, son birkaç aydır ABD dolarına sabitlenmek için mücadele etti.

USDN, Nisan ve Mayıs aylarındaki çok kısa düşüşlerin ardından yaz sonuna kadar değerini korumayı başardı. Ancak, Ağustos’tan Eylül’e kadar biraz daha uzun süreli bir istikrarsızlık yaşadı. Ekim’de toparlandıktan sonra, Kasım’da bir kez daha düştü ve sonraki olaylar daha da düştüğünü gördü .

Waves USDN Depegging Arasında Yeni Stablecoin Planlıyor

8 Aralık’ta Güney Kore borsası Upbit, bu uzun süreli depegging’i not ederek stablecoin hakkında bir yatırım uyarısı yayınladı. Borsa duyurusunda , “Upbit, fiyat trendini izliyor ve WAVES değerindeki oynaklıktan dolayı beklenmedik yatırımcı kaybı riski olduğunu kabul etti ” dedi . Bu daha sonra USDN’nin daha da düşmesine neden oldu ve şu anda değeri 0,60 doların biraz altında.

Waves Ekosistemine Alternatif

USDN, Waves blok zincirinin stabilcoin’idir ve ekosistemin yerel belirteci WAVES tarafından desteklenmektedir. Daha fazla USDN basmak için, kullanıcıların WAVES’lerini Waves tabanlı algoritmik, çok varlıklı bir protokol olan Neutrino’da stake etmesi gerekir. Kullanıcılar ayrıca daha sonra USDN’yi dolaşımdan çekerek WAVES tokenlerini kullanabilirler.

 

Ivanov, yeni stablecoin’in Waves ekosisteminin çöküşü beklentisiyle piyasaya sürülmediğini açıkladı. Ivanov, “Mevcut piyasa koşullarına daha uyumlu bir protokol oluşturmanın zamanı geldi,” dedi . “Önce usdn’yi stabilize etmek ve sonra yeni protokolü başlatmak daha kolay olacak.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com