Teknik Analiz Öneriyor, ‘Altcoin Sezonu’ Geliyor

0 54

Teknik Analiz Öneriyor, 'Altcoin Sezonu' Geliyor

Altcoinlerin birleşik piyasa kapitalizasyonunda artışı gösteren bir ters baş-omuz (H&S) fiyat paterni oluşur. Altcoin’ler, pazar liderleri bitcoin (BTC), ether (ETH), sarılmış bitcoin (WBTC) ve önde gelen stablecoin’ler USDT ve USDC’yi hariç tutan tokenlerdir.

Kripto satıcısı ve Valkyrie Investments eski araştırmacısı Josh Olszewicz’in teknik analizine göre, modelin potansiyel olarak tamamlanması “alternatif sezon” veya alternatif kripto para birimlerinin bitcoin ve etere göre daha iyi performans gösterdiğine işaret ediyor.

Piyasadaki en güvenilir boğa teknik analiz modellerinden biri olan ters baş-omuzlar, bir varlığın ortadaki en düşük fiyat olmak üzere üç fiyat dip noktasında oluşur. Bir kuşak veya yükselişten yükselen trend Yükseltme, fiyatların trend çizgisinin (boyun çizgisi) üzerine yükseldiğini ve zirveleri dipler arasında birleştirdiğini teyit eder.

Yetkili piyasa teknisyenleri, modelin derinliğini (başın alt kısmı ile boyun çizgisi arasındaki mesafe) kırılma noktası yerleştirme kırma sonrası fiyat hedefini belirler.

Altcoin’in günlük piyasa değeri tablosuna bakma, sol omzun dibi olan 188,4 milyar dolar Haziran 2022’de inşa edilmiş, en düşük seviye olan 173,23 milyar dolar Aralık notları sonunda yapıldı ve altcoin’in dibi ise Haziran 2022’de kuruldu. TradingView şovundan alınacağını göre, sağ omuz bu yılın Haziran ayında 177,36 milyar dolarla ortaya çıktı.

Sağ omuz dip seviyesinden değerleri, son üç hafta içinde durdu ve piyasa değeri, baskı süresi yaklaşık 230 milyar dolar konsolide oldu. Model, piyasa değeri 300 milyar dolar civarında bulunan boyun çizgisi direncini geçişinde tamamlanacak.

Olszewicz bir piyasa güncellemesinde “Altcoin piyasa değeri bir çeşit üçlü dip/ters baş-omuz durumunu gösteriyor” dedi.

Olszewicz, “Konsolidasyonun ortasında oturan baş-omuz modelini almıyorum. 300 milyar doların üzerinde bir çekirdek bekliyorum” diye ekledi.

Teknik Analiz Öneriyor, 'Altcoin Sezonu' Geliyor

Altcoinler için google arama sorgusu genel görevlerinde düşük ilgi gösterdiğinden, model hala gelişmektedir. (Josh Olszewicz) (Josh Olszewicz)

Grafik iki senaryo gösteriyor: birincisi, altcoin piyasa tahmini buradan aşağı inerek olası bir ters baş-omuz modelinin geçersiz kılmasıdır.

Diğer senaryo, altcoin piyasa beklentileri 300 milyar doları aşmasını ve altcoinlerin piyasa liderlerinden bitcoin ve eterden daha iyi performans gösterdiği bir dönem için bir kripto argosu olan “alt sezon”un başlangıcına işaret ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com