Pi Network te ne oluyor?

0 63

 

 

Uzun zamandır kendi ana ağı bulunan ve mobil ve PC de kazım yapılan Pi Network birden birkaç büyük borsada listelendi. Pi network ekibi kendilerinden habersiz yapılan bu listelemenin asılsız olduğunu ve projeyle hiç bir bağının olmadığını belirtirken borsalarda kullanılan tokenlerin kendi ana ağlarından olmadıklarını belirttiler.

 

 

İki büyük borsanın pi tokeni listelendiğine dair yaptığı Twitter paylaşımından habersiz olan ekibin kısa zamandan sonra borsalara cevaben yaptığı Twitter paylaşımından kafaların iyice karışmasına neden oldu.

 

Pi Türkiye ekibi Telegram kanalında paylaşılan bu mesaj ile tekrardan yetkisiz bir listelenme olduğu vurgulandı.

Güncel PI borsa listelemeleri yetkisizdir. PI yatırma ve çekme işlemleri Pi Network açık ana ağ geçişine kadar kapalı kalmak zorunda olan bu listelemeler IOU olarak yayınlanmıştır. Yeni yıl tatilini ve iletişim kopukluğunu fırsat bilip 35 milyon kitlesi olan bir coinden hem müşteri çekmek hem de uygulama üzerinde borsa tarafından biriktirilen Pi’leri yıkmak için düzenlenmiştir.

 

Borsa sadece tokenlerin adının yazdığı, fiyatı ve bakiyeyi temsil eden sayıların değiştiği bir arayüzdür. Alım satımlar sonucunda fiilen herhangi bir transfer gerçekleşmez. Transfer için Pi yatırma ve çekme işlemlerinin açılması lazım. Borsa tarafında Pi yatırma çekme işlemlerini açsalar dahi bunu sadece Pi uygulamasında mainnete aktardığınız bakiyeyi içeren cüzdanınızı kullanarak, borsaya ait tek bir adresle iletişime geçerek yapabilirsiniz. Core Team bu durumda ilgili adresleri dondurup uygulama tarafında işlem yapmalarını engelleyecektir.

 

Çekirdek ekibin konuyla ilgili tweetine buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Pi network ekibi listelenmenin asılsız olduğunu söylese bile XT ve Huobi borsaları Pi Network tokenin listelenme adına kampanyalar düzenlemektedir.

Bu yazi yazıldığı zamanda pi network tokenin Huobi deki liste fiyatı.

Huobi borsasından alınmıştır.

 

https://minepi.com/announcements/2022-12-29

Eğer sizde bir Pi Network uygulamasına sahipseniz lütfen gelişmeleri takip ederek yatırım kararınızı gözden geçiriniz.

Pi Network Telegram Yardım Grupları aşağıda listelenmiştir lütfen yardım istemeye çekinmeyin ve yanlış kararlar vermeyin.

Pi Türkiye

Pİ Duyuru

Pi Duyuru İngilizce

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com