Kripto Yatırımcıları Neden Tokenomics Hakkında Devalı Yapma: Crypto Long & Short

0 49

Kripto Yatırımcıları Neden Tokenomics Hakkında Devalı Yapma: Crypto Long & Short

Alternatif madeni paralara para tahsis eden herhangi bir dijital varlık yatırımcısı için önemli bir husus, tokenomiktir. Deneyimsiz olanlar için tokenomik, bir kripto para biriminin veya girişimin ekonomik ve finansal yükünü ifade eder. Projede kullanılan yerel belirteçlerin tasarımını, yayımını, dağıtımını ve yönetimini kapsar. Tokenomik, tokenlerin ekonomik değeri ve protokolün ekosistemindeki token üretilen teşviklerini bir araya getirende çok önemli bir rol oynar. Ekonomik ilkeler, aracılık sorunları ve oyun ilkesinden kehanet zorluklarına ve blok zinciri mimarisi değişim tokuşlarına kadar çeşitli disiplinler arası alanlarda dikkatli değerlendirmeler içerir.

okuyorsun Kripto Uzun & Kısa , profesyonel bilgiler için içgörüler, haberler ve analizler içeren haftalık bültenimiz. buradan kayıtun her Çarşamba gelen kutunuza almak için.

Kısacası, tokenomik, teşvik belirtecinin faydasını, para politikasını, dağıtımını ve teşviklerini etkin bir şekilde tanımlar. İyi yapmak, tokenomik, tanrı ve değerli bir yapı yaratmada bir sütun olabilir. Kötü yapılırsa, sıfır toplamlı bir para oyunu veya daha kötü, istikrarsızlığın eşiğinde sallanan bir sistem oluşturur (bkz. algoritmik stabilcoinler).

Bitcoin ve ethereum’un yoğun olarak seyahat edilen dijital varlıkların otoyollarından doğal altcoin arka yolunu almak için çıkış noktaları için özellikle önemli olan tokenomiklerin bir yönü, token ihracıdır. İhraç, genellikle fon genişletme, harcama azaltma veya yeni projelere yatırım yapma gibi çeşitli amaçlarla sermaye toplamak için yapılır.

Bir proje yeni token çıkardığında, dijital varlıkların aşağıdakileri dikkate alması gerekir:

Yukarıdaki iki factorle ilgili olarak, protokol geliştirme ekipleri ve token sahipleri arasındaki asimetrik bilgi ve temsiliyete bakmayı da almalıyız. Geleneksel kurumsal yönetim ekipleri gibi, protokol ekipleri de özel bilgi ve tasarımlar için daha sonraki beklentiki token sahiplerine göre potansiyel olarak daha gerçekçi bir görünüme sahiptir. İkincil piyasadaki defterler olarak, protokollerin “yönetimsel piyasa zamanına” tabi olduğunu varsaymalıyız.

Yönetim hizmeti zamanlaması, kuralın belirteç fiyat hareketlerine ilişkin algılarına dayalı olarak belirteç işlemleri yapan, özellikle kurucu ekip üyeleri olmak üzere proje içindeleri ifade eder. Örneğin, içeridekiler protokollerinin simgelerinin görevlerinin düşük bildiklerini ve yükselmeye hazır olduğuna inanırlarsa, varlıklarını gösterirler. Öte yandan, jeton fiyatında bir düşüş beklerlerse, varlıklarını baştan çıkarırlar. Dijital varlığın belirteç piyasaları dış etkenlerle örtülmeye devam ederken, odaklanırken, dikkatli bir şekilde teknik inceleme veya uzun vadede yol haritasıyla çelişiyor veya yanlış hizalanmış gibi görünen, geleneksel kurucu ekibin eylemlerinden haberdar olmaları gerekir.

Dijital piyasanın token ihracını tarihi olarak nasıl talimatlarını test etmek için CoinDesk Piyasa Endeksi token odasıni satın aldı ve çevresindeki alt küme için 90 günlük token arzındaki ortamı hesapladım. ). Aşağıdaki yayımlama yüzdelik grafiklerinden, son dört yılda, token yayımlamalarının çıktıları 2020-2021 kripto boğa yüzeylerini ve ortalama token işlemenin 2021’in ilk ilerleyişinde zirveye ulaştığını görebiliriz. %67 yıllıklandırılmış. Net ihracın ilk %10’u içerdikleri projeler, zirve sırasında yıllık %200 oranında jeton arzı dağıttı. Sonraki token ihracı, 2022-2023 kripto ayı hayvanları sırasında yarıdan fazla azaldı.

Kripto Yatırımcıları Neden Tokenomics Hakkında Devalı Yapma: Crypto Long & Short

Şekil 1: CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) Evreninde Net Token İhracı, Net Token İhracı Yüzdelikleri; Tarih Aralığı: Ocak 2020 – Ağustos 2023; Kaynak: CDI Araştırması

Boğa hizmeti sırasında token ihracının örtüşen içeriklerini, token ihraclarının dijital varlıklarında büyüme indirimi arayanlar tarafından iyimserlikle karşılandıklarını ve hatta belki de kripto kurallarının ve erken çocuklara ilişkin değerlendirmelerin biraz piyasa zamanlaması olduğunu gösteriyor.

Kripto Yatırımcıları Neden Tokenomics Hakkında Devalı Yapma: Crypto Long & ShortKripto Yatırımcıları Neden Tokenomics Hakkında Devalı Yapma: Crypto Long & Short

Şekil 2: Momentum ve kripto para birimi risk faktörü için kontrol edilen 90 günlük jeton arzındaki gecikmeli yüzde değişime karşı haftalık jeton getirilerinin çok değişkenli regresyon sonuçları. T-istatistik, yalnızca gecikmeli belirteç verme bağımsız değişkeni için gösterim. Kesik çizgiler, %10 güven aralığı bantlarını vurgular. Tarih aralığı: Ocak 2020 – Ağustos 2023. Kaynak: CDI Research

Piyasanın token ihracına ilişkin verileri ve kabulünü test etmek için, 2020’den Ağustos 2023’e kadar bir önceki hafta yıllıklaştırılmış token ihracına karşı haftalık kripto token getirilerini bir regresyon yaptım ve risk factor (token’dan bitcoin’e beta) ve token fiyatı ivme kazanma kontrol ettim. (yukarıdaki Şekil 2’ye bakın). Ayrıca, token basımına yönelik yatırımcı denetçisini ve piyasa döngülerinde nasıl yöneticiliğini test etmek için kripto boğa ömrünü (2020 ve 2021) ve onu takip eden kışta (2022 – Ağustos 2023) regresyonlar yürütürtüm. Yükselen regresyon sonuçları, elde ettiklerinin bir önceki belirteç ihracını, özellikle boğa yaşamı sırasında bir yükseliş olayı olarak değerlendirdiğini gösteriyor. Bununla birlikte, piyasa zirvesinden sonra, merkezlerinde belirteç seyreltme alınmasın geleneğin yol haritasının büyüme beklentilerinden daha büyük olmasından sonra, token ihracı artık nötr ila negatif bir olay olarak görülüyor.

paketler

CoinDesk Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Nick Baker’dan okuma değer bazı haberler:

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com