Kripto Uzun Alım Satımları Toplam Tasfiyelerin %90’ını Bitcoin, Ether Slump Olarak Hesaplıyor

0 21

Kripto Uzun Alım Satımları Toplam Tasfiyelerin %90'ını Bitcoin, Ether Slump Olarak Hesaplıyor

Bitcoin (BTC) ve ether (ETH) vadeli işlem tüccarları, fiyatların son iki gün içinde destek standartları altında hareket etmesiyle bir aydan fazla bir süre içinde en büyük kayıplardan bazılarını aldı – bir durgunluk döneminden çıktı.

Bitcoin, Çarşamba günü geçtiği yer 28.500 doların biraz altına düşerek Haziran ortasından bu yana en büyük iki günlük fiyat düşüşünden birini işaretledi. Bitcoin’in zayıflığı, ether, XRP ve solana (SOL) gibi majörlerin %5’e kadar düşerek aynı şeyi yapmasına neden oldu.

Büyük belirteçleri takip eden işlemlerdeki tasfiyeler, son 24 haftada 160 milyon doları aştı ve bu hafta ortasında bu yana 320 milyon doları aşan kayıplara yol açtı. Bu tür kayıplar, bitcoin için en düşük volatilite başlangıcından ilk ortasında gelir.

Bitcoin eski süreçleri yaklaşık 50 milyon dolara zarar verdi, ardından 22 milyon dolar ile ether ve 5 milyon dolar ile litecoin (LTC) izledi. Bitcoin cash (BCH), solana ve XRP tüccarları, her biri yaklaşık 4,5 milyon dolara zarar verdi.

Sponsor Reklam

Coinglass özelliklerine göre, uzun işlemler veya daha yüksek fiyatlar üzerine yapılan bahisler, toplam tasfiyelerin %90’ını oluşturuyor.

Tasfiye, bir borsa, tacirin başlangıç ​​teminatının sonuna kadar veya tamamen yükü nedeniyle tacirin kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapattığında sona erer. Bu, bir satıcı kaldıraçlı bir pozisyon için marj garantilerini karşılayamadığında veya alım satımını açık tutmak için yeterli fona sahip olmadığında gerçekleşir.

Büyük tasfiyeler, tüccarların örnekleri buna göre görmesine izin verebilir bir fiyat hareketinin yerel üst veya alt sinyalini verebilir.

Açık faiz veya sonuçlanmayan sözleşmelerin sayısı %1,16 arttı, bu da alım satımın daha fazla pozisyon oluşturduğu, ancak elde edilen önemli ölçüde daha az kaldıraç kullanılan amaçlanıyor – bu da daha az risk onun anlamına geliyor.

Bu arada, ticaret şirketi QCP Capital, bu hafta başında bir Telegram yayınında, piyasa liderlerinin hemen yokluğunda fiyatlarında bir grup olarak düşmesini beklediğini söyledi. Önümüzdeki aylarda bitcoin için 24.000 ila 26.000 $ arasındaki fiyat beklentisinin beklenebileceğini de sözlerine ekledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com