Kripto Para Hisse Temel Teknik Analiz Eğitimi

2 89

Kripto Para Hisse Temel Teknik Analiz Eğitimi

[dflip id="1403" ][/dflip]

Temel analiz, bir varlığın fiyatını etkileyen temel faktörlerin incelenmesidir. Başka bir deyişle, gelecekte bir varlığın fiyatını etkileyip etkilemeyeceklerini belirlemek için faktörleri araştırmak için kullanılan bir tekniktir.

Kripto Para Hisse Temel Teknik Analiz Nedir ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir.

Temel analiz, bir kripto varlığının fiyatını etkileyen ekonomik, finansal ve diğer ölçülemeyen faktörlerin incelenmesidir. Temel analiz hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, bunun sadece bir şeyin değerinin yükseleceğini veya düşeceğini düşünmenizle ilgili olmadığıdır; daha ziyade, aynı zamanda neden böyle düşündüğünüzle ilgili.

Bunu yapmanın bir yolu, mevcut proje metriklerine ve zincir üstü verilere bakmak ve bunları mevcut piyasa ile benzer özelliklere sahip (zaman dilimlerine dayalı olanlar gibi) önceki piyasalarla karşılaştırmaktır. Bu pazarlar arasında belirli benzerlikler varsa – yeni bir ürünün piyasaya sürülmesinden sonra kripto para birimlerine olan talebin artması veya fiyatlarını etkileyen ortaklık gibi – bunlar kendi yatırım portföyünüzde bundan sonra neler olabileceğine dair göstergeler olarak kullanılabilir.

Kripto ticaretinde Temel Analize Giriş

Temel analiz, bir şirketin veya kripto varlığının mali tablolarını ve geçmiş verilerini, gerçek değerini (bunun için ne ödemeye istekli olduğunuzu temsil eden bir sayı) belirlemek için analiz etme yöntemidir. Bu yöntem, bir kripto para biriminin içsel değerine göre gereğinden az mı yoksa fazla mı değerli olduğunu belirlemek için kullanılabilir.

Kripto ticaretinde yeniyseniz, işletmelerin nasıl çalıştığını ve nasıl para kazandıklarını anlamayı gerektirdiğinden, temel analiz ilk başta gözünüzü korkutabilir. Ancak, bu sürecin temellerini öğrendikten sonra, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile işlem planlarken karar verme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır!

Alım satımlar için temel analiz kullanma

Bir madeni paranın gelecekteki fiyatını tahmin etmek için temel analiz kullanılır. Zincir üstü metrikler, proje veya finansal metriklerden daha doğru olsa da, anlaşılması ve yorumlanması zor olabilir. Zincir üstü Metrikler, belirli bir zamanda perde arkasında neler olup bittiğine dair içgörü sağladıkları için temel analiz söz konusu olduğunda en önemli unsurdur.

Proje Metrikleri, madeni paraların tamamından ziyade özellikle proje ekibine, vizyona, teknik incelemeye, yol haritasına, destekçilere ve topluluğa odaklanır. Belirli bir proje üzerinde zaman içinde ne kadar iş yapıldığını bilmek istiyorsanız bu yararlı olabilir, böylece yakında bir gün üretime geçme hedefinde başarılı olma olasılığını bilirsiniz!

Finansal Metrikler, kapitalizasyon ve ticaret hacmi gibi şeylere bakar, bu rakamlar belirli kripto para birimlerinin zaman içinde ne kadar popüler olacağına dair ipuçları verir; bu, şimdi girip girmemenin veya çıkmamanın mantıklı olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir.

Fiyat ve Esaslar Arasındaki Korelasyon

 • Temeller, bir kripto para biriminin fiyatını etkileyen temel faktörlerdir.
 • Temel bilgiler yalnızca şirket haberleri ve kazanç raporlarıyla sınırlı değildir.
 • Temel bilgiler, henüz herhangi bir yeni bilgi yayınlamamış olsa bile bir kripto para biriminin gelecekteki fiyatını tahmin etmek için kullanılabilir.
Kripto Para Hisse Temel Teknik Analizde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Temel teknik analiz , bir jetonun veya jetonun potansiyelini belirlemek için geçmiş piyasa verilerini kullanan bir yöntemdir. Tüccarlar için önemli bir araçtır, çünkü belirli bir projeye yatırım yapıp yapmamaları gerektiğine karar vermelerine yardımcı olabilir, ancak paralarını yatırmadan önce neye bulaştıklarını bildiklerinden emin olmak isteyen uzun vadeli yatırımcılar için de yararlıdır.

Tüm analiz türlerinde olduğu gibi, temel analiz mükemmel değildir; belirli bir kripto para birimi hakkında doğru verileri toplamak zaman ve çaba gerektirir. Bununla birlikte, doğru yapıldığında (ve yeterli zamanla), temel analiz, analiz edilen her bir madeni paraya ne kadar değer bağlanabileceğine ve bu noktada bunlara yatırım yapmanın herhangi bir riski olup olmadığına dair mükemmel bir genel bakış sağlayabilir.

Kripto para birimleri için temel analiz kullanma

Temel analiz kripto para birimlerine özel olmasa da, onu kripto para birimleri için kullanmak farklı bir yaklaşım gerektirir. Kripto para birimlerinin değerini, potansiyel uygulamalarına ve topluluğunun gücüne bakarak ölçebilirsiniz.

Bitcoin’i örnek olarak kullanalım . Bitcoin ile, onu bir değişim aracı olarak kullanmanın ne kadar mümkün olduğuna bakabilirsiniz. Bitcoin’i geleneksel paradan farklı kılan nedir? 21 milyon jetonluk sabit arzının onu benzersiz kıldığını söyleyebiliriz . Sınır ötesi ödemeleri basitleştirme yeteneğine de işaret edebiliriz . Bu tür aktörler sonunda benimsenmede bir artışa neden olabilir. Ve dünya çapında bitcoin benimsenmesi arttıkça, içsel değeri de artabilir.

Gerçek değeri belirleyen diğer bir faktör, BTC yarılanması gibi küresel kripto ile ilgili olaylardır . Yüksek oranda duyurulan ve beklenen olaylar, bir madeni paranın fiyatını etkileme gücüne sahiptir.

Ancak, düzensiz ve habersiz olanlar da aynı etkiye sahip olabilir. Hatta, bir hükümetin Bitcoin’i deregüle etme kararı gibi planlanmamış olayların fiyatı daha fazla etkileyebileceği bile iddia edilebilir. Bu olayları tahmin etmek neredeyse imkansız olsa da, yine de oluyorlar ve hazırlıklı olmanız gerekecek.

Temel analiz kavramı basittir: Fiyatıyla orantılı olmayan bir değere sahip bir madeni para görürseniz, incelemeye değer olabilir. Temel analizdeki zorluk, yüksek potansiyele sahip projeleri belirlemektir. Gelecekteki değerlerini doğru bir şekilde belirlemek için çok fazla araştırma yapmanız gerekecek .

Kripto Para Hisse Temel Teknik Analiz Eğitimi : Çözüm

Temel analiz, ticaret stratejinizin önemli bir parçasıdır. Nasıl kullanılacağını bilmeli, aynı zamanda sınırlamalarını da anlamalısınız.

Konu ile alakalı kafanıza takılan Kripto Para Hisse Temel Teknik Analiz Eğitimi ile ilgili sormak istediğiniz soru olursa yorum bölümünden yazmanız yeterli olacaktır.

2 Comments
 1. Bad memores says

  Merhabalar. Bir hissenin veya coinin fiyatının ucuz oldugunu nasıl anlarız? Hangi etkenlere bakmalıyız?

  1. Nihat Çetinkaya says

   Hisse fiyatı zamansal ve birim olarak bazı dönemlerde pahalı bazı dönemlerde ucuzdur .

   En iyi tespit teknik analiz ile olanıdır.
   Eğitim serisi market yapısına göz atmanızda fayda var

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com