Kaldıraçlı Boğa Long’ları Bitcoin Piyasası Yumuşadıkça Tasfiye Ediliyor

0 33

Kaldıraçlı Boğa Long'ları Bitcoin Piyasası Yumuşadıkça Tasfiye Ediliyor

On-chain verileri, kripto para birimi 30.000 doların üzerinde çekişme bir araya gelmek için mücadele ederken, tacirlerin bitcoin üzerindeki uzun yüksek yükseliş durumlarının tasfiye edildiğini gösteriyor.

CoinGlass’tan alınan veriler, son 24 saat içinde 85,68 milyon işçi uzun pozisyonların tasfiye edildiği ve kripto görevlileri yumuşarken ‘rekt’ pozisyonlarının 116,38 milyon veri oluşturduğunu gösteriyor.


Bitcoin’de uzun/kısa tasfiyeler (CoinGlass)

CoinGlass verileri ayrıca tasfiye edilen tacirlerin önemli bir bölümü yüksek kaldıraçlı pozisyonlara sahip olduğu ve birçoğunun 30.200$ ile 30.500$ aralığındaki pozisyonlara sahip olduğu giderek artıyor.

Sponsor Reklam

Vadeli işlem ticareti, kaldıraç görünümü içerir; bu, tacirlerin, değerin geri kalanını borsanın ölçüleri, marj adı verilen yükümlü küçük bir miktar para yatırarak büyük uzun/kısa pozisyonu elde edilebilir gelir. Bu, vadeli işlem tüccarlarını tasfiyelere maruz bırakır – genellikle kaldıraçlı bahşin yönüne karşı hareket eden piyasanın neden olduğu marj eksiklikleri nedeniyle uzun/kısa pozisyonların zorla çalıştırma.

Kaldıraç kullanımı, Nisan sonunda sonunda en düşük seviyeye ulaştıktan sonra piyasaya sürülür. Piyasadaki kaldıraç derecesi ne kadar yüksek olursa, vahşi fiyat dalgalanmalarının olasılığı o kadar artar.

Kaldıraçlı Boğa Long'ları Bitcoin Piyasası Yumuşadıkça Tasfiye Ediliyor
CryptoQuant’ın tahmini kaldıraç oranı (CryptoQuant)

CryptoQuant’ın bitcoin tahmini kaldıraç oranı, Nisan sonunda 0,19’dan şu anda 0,25’e yükseldi. BlackRock ve diğer geleneksel finans ağırlıkları tarafından yapılan son bitcoin spot-ETF başvuruları, kripto para birimindeki yükseliş hissini canlandırdığından, daha da yükselebilir.

Döviz üreticisi üreticisi Oanda’nın eski piyasa analisti Edward Moya daha önce CoinDesk’e “Yalnızca ABD’ye (ETF’ler) odaklanmaya devam ediyor” dedi. “Bu ETF’yi Amerika’da bitireceğimize dair bir güncelleme daha alana kadar insanlar o kadar iyimser olmayacak.”

CoinDesk önlemlerine göre Bitcoin şu anda 30.080 işlemlerden görüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com