ETF Umutları Kaynadıkça Bitcoin Uyuyor; PEPE, Altcoin Kazançlarına Yön Veriyor

0 31

ETF Umutları Kaynadıkça Bitcoin Uyuyor; PEPE, Altcoin Kazançlarına Yön Veriyor

Bitcoin (BTC) ve ether (ETH), sakin bir şekilde piyasaya satın alma baskı eklemeye yardımcı olabilecek güçlü bir katmanın yokluğunda, kripto para devleri için karmaşık olaysız geçen bir hafta sonundan sonra Pazartesi günü yatay işlem gördü.

Bitcoin 29.300 doların biraz üzerinde işlem görürken, ether 1.850 dolara yakın dalgalandı. Her iki varlığın da geçen hafta sonunda elde etmesi için %1’in biraz üzerinde getiri sağladı ve bu da onu en düşük volatilite döneminden biri haline getirdi.

Bitcoin durgunluğu, cardano’nun ADA’sı, solana’nın SOL’u ve lido’su (LDO) gibi çoğu majör ve orta çıkışıki tokenin benzer şekilde az hareket etmesi, ani hareketlerin hızla satılması ve büyük düşüşler sona ermesi yerine geldi.

Veri analitiği şirketi Santiment Cumartesi günü bize bir raporda, piyasadaki hareket eksikliğinin muhtemelen tacirleri shiba inu (SHIB) ve pepe (PEPE) gibi göğüs madeni paralarına yöneldiğini söyledi. Bu tür ralliler genellikle yerel piyasa zirvelerini işaretliyor – SHIB beklentilerine yönelik rekor açık ilgi, gelecek haftalarda Bitcoin’in yükselme hareketleri için olası bir uyarı işareti veriyor.

Sponsor Reklam

Santiment, “Tarihsel olarak, gerçekten yalnızca (en iyileri) minimum geliştirme faaliyeti görerek spekülatif varlıklardan gelen dalgalanmaların, tüm kripto ailesinin ‘aşırı ısınmış’ bölgeye doğru yöneldiğinin işaretinin farkında olmamız gerekiyor” dedi.

Bu arada, bazı piyasa tüccarları, bir ETF kararının kripto haklarının rezil volatilitesini geri getirebileceğini söylüyor.

Deribit baş ticari sorumlusu Luuk Strijers bir e-postada, “Opsiyon yönetiminin beklenen oynaması (DVOL) oldukça düşük olsa da, BTC’de özellikle ETH’ye karşı görünen olan hafif bir hikaye izliyoruz” dedi. “Bunun için potansiyel bir kategori, kısa vadeli olmayan ETF haberleri ve uzun vadede yarılanma etkisi olabilir.

Strijers, “Yakında ETF ile ilgili haberlerin gelme ihtimali zayıf olsa da, herhangi bir duyurunun BTC üzerinde ETH’den daha belirgin bir etkisi olacaktır” diye ekledi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com