Eski Meta Mühendisinin Layer-1 Blockchain Linera’sı Yeni Finansmanda 6 Milyon Dolar Arttı

0 41

Eski Meta Mühendisinin Layer-1 Blockchain Linera'sı Yeni Finansmanda 6 Milyon Dolar Arttı

Ölçeklenebilirlik açısından ‘mikro zincirler’ kullanarak kodlamaye çalışan bir katman-1 blok zinciri olan Linera, risk sermayesi fonu Borderless Capital içerdiğindeki 6 milyon yeni bir finansman turunu kapattığını söyledi.

Eski bir Meta Novi (Meta’nın eylülde sona erecek olan dijital cüzdanı) mühendisi Mathieu Baudet tarafından kurulan firma, şimdi toplam 12 milyon getirdiği fon topladı. Şirketten yapılanma, Linera yeni fonu “ekibi hedefliyor, protokol için devnet ve testnet başlatma ve APAC bölgesinde stratejik bir varlığı teşvik etmek ve geliştirici akademisini büyütmeye devam etmek” için kullanacağını söyledi.

Basın açıklamasına göre, katman-1, blok zinciri içinde “mikro zincirler” fikrine öncülük ediyor. Basın çıkışı, “Geleneksel 1. katman blok zincirlerindeki blok alanı rekabeti, sınırlı üretim oranları ve blok boyutlarıyla birleştiğinde, yönetimin yoğun olduğu durumlarda bir darboğaz yaratarak, kullanıcıları daha pahalıya mal eder veya geciktirir, bu da altyapıyı fiilen çalıştırma hale getirir.”

Linera, blokların veya üretimin eksikliklerini gidermek yerine daha küçük zincirler içeren bu sorunla mücadele ediyor. Bu model, kullanıcıları, kullanıcıların cüzdanlarındaki Web3 uygulama etkileşimleri için tarayıcı ağlarına ve mobil cihazlara entegre olan kendi hafif zincirlerine sahip olmasına olanak tanır.

Proje, sınırsız sayıda daha küçük kullanıcı zincirine izin vererek Web2’nin benzer genişletme özellikleri Web3 uygulamalarına getirmeyi amaçlıyor.

Yeni turdaki askerler arasında Laser Digital Ventures (Nomura), Flow Traders ve Eterna Capital yer alıyor. A16z kripto parası, şirketin ilk tohumlama turunu geçen yıl Tribe Capital ile birlikte yönetti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com