CME’deki Kripto Opsiyon Hacmi Temmuz’da Yaklaşık 1 Milyar Dolara Yükseldi: CCData

0 25

CME'deki Kripto Opsiyon Hacmi Temmuz'da Yaklaşık 1 Milyar Dolara Yükseldi: CCData

Türev ürünleri devi Chicago Mercantile Exchange (CME), çıkışların riskten korunma araçlarına yönelik tüketicisinin da kullanımına Temmuz ayında kripto ticaret ticaret hacminde çift haneli büyüme kaydetti.

CCData tarafından izlenen sınır göre, alım satım faaliyeti %24 sahnela 940 milyon vuruş yükseldi ve dört aydaki ilk artış kaydetti. Bitcoin (BTC) operasyonlarındaki hacimler %16,6 şovla 734 milyon maaş yükselirken, ether (ETH) operasyonları %60 şovla 207 milyon operasyona ulaştı.

CCData, CoinDesk ile yapabilecekleri bir raporda, “CME’deki BTC döngüsündeki dizi, piyasadaki süreler sırasındaki konumlarını seçeneklerle koruyabileceğini gösteriyor” dedi.

Opsiyonlar, alıcıya dayanak varlığı belirli bir zamanda veya öncesinde belirlediğiniz bir fiyattan alma veya satma hakkı veren türev sözleşmelerdir. Alım opsiyonu alım hakkı, satış opsiyonu ise satış hakkı verir.

Sponsor Reklam

CME’nin opsiyonları, alıcıya sunucuları bir anda belirli bir fiyattan bir kripto para birimi için işlem süresi alma/satma hakkı verir. CME, borsanın nakit ödemeli standart ve mikro BTC ve ETH vadeli işlem sözleşmelerine dayalı olarak bitcoin ve eter seçeneklerini sunar. Standart sözleşmeler 5 BTC ve 50 ETH olarak boyutlandırılmıştır. Mikro olanlar 1 BTC’nin onda biri ve 1 ETH’nin onda biridir.


Opsiyon segmentindeki müşteri işi, dört ay içinde ilk kez Temmuz ayında artan. (CCData) (CCData)

Bitcoin ve ether, Bitcoin-spot ETF’nin potansiyel lansmanından gelen iyimserliğinin süresinin ve belirsizliğinin ve DeFi hack’lerinin hisyatının bozulmasıyla Temmuz ayından sonra %4 düştü. Bitcoin, hissini izledi ve altının yanında Haziran sonlarında ikinci yarısından itibaren biraz daha fazla işlem gördü ve kripto para genelinde riskten korunmak için seçeneklerin sağlanmasını garanti etti.

CME BTC ve ETH varlıklarındaki birleşik etkinlik, küresel yavaşlamaya paralel olarak soğudu. CCData’ya göre, CME maliyeti işlem hacmi %17,6 düşüşle 39,1 milyar harcama geriken, toplam türev işlem hacmi (vadeli işlemler ve seçenekler) %17,0 düşüşle 40,1 milyar harcama geriledi.

Merkezileştirilmiş birleştirilmiş kripto para spotu ve türev ticaret hacmi, Temmuz ayından sonra %12 düşüşle 2,36 düşüş geriledi. CCData, “Bu, Aralık 2020’den bu yana merkezi borsalardaki ikinci en düşük birim hacimdi ve yalnızca Aralık 2022’de gölgede kaldı” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com