Bitcoin ve Ether Ticareti, 2,7 Milyar Dolarlık Opsiyon Uzlaşması Öncesinde ‘Maksimum Acı’ Seviyelerinin Altında

0 37

Bitcoin ve Ether Ticareti, 2,7 Milyar Dolarlık Opsiyon Uzlaşması Öncesinde 'Maksimum Acı' Seviyelerinin Altında

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son 24 saatlik ücretlendirmeleri desteklerken Fiyatlar, ağustos sonuç opsiyon sözleşmelerinin alıcılarına “maksimum zarar” verilmesi muhtemel oranların oldukça altında kalıyor.

Açık pozisyonları ve hacim açısından dünyanın önde gelen kripto opsiyon borsası Deribit, Cuma günü 1,9 milyar dolar değerinde 72.000 BTC Ağustos opsiyon sözleşmesi ve 893 milyon dolar değerinde 535.000 ETH opsiyon sözleşmesi gerçekleştirecek.

BTC ve ETH yerleşimleri için maksimum zorluk seviyeleri şu anda 28.000 dolar ve 1.800 dolar.

Popüler teori, alım seçenekleri ve satış seçenekleri yazarlarının veya satıcılarının, karşı seçenekleri yani seçeneklerinin en fazla zarar görmesini sağlamak için sıklıkla dayanak varlığın spot fiyatını maksimum can kaybı, doğru itmeye çalıştıkları yöndedir. Bunu, spot/vadeli piyasalarda kripto para birimini alıp/satarak yapmaktadır.

Sponsor Reklam

Dolayısıyla, diğer varlıkların sabit kaldığını varsayılırsa, BTC ve ETH 24 saat içinde ilgili maksimum sıkıntı noktalarına yakın ticaret yapabilir. Maksimum ağrı puanları sona erdikten sonra geçersiz hale gelecektir. Deribit, opsiyonları Cuma günü saat 08:00 UTC’de belirliyor. Deribit’te bir opsiyon sözleşmesi 1 BTC ve 1 ETH’yi temsil ediyor. Borsa, küresel kripto opsiyon faaliyetinin yaklaşık %90’ını kontrol ediyor.

Deribit’in Asya iş geliştirme personeli Lin Chen, CoinDesk’e “BTC ve ETH satış seçenekleriu alıcıları, vade sonuna kadar doğru açık bir şekilde kazananlardır.” dedi. “Pek çok satış opsiyonu kârda.”

Kazançlı satış, kullanım fiyatının dayanak varlığı, piyasada gidişat oranından daha yüksek olduğu satıştır. Bu, ITM satış sahibinin dayanak varlığının mevcut piyasada daha yüksek bir fiyata satılabileceği anlamına gelir.

Satış seçeneği, sahibine dayanak varlığı daha sonraki bir tarihte önceden belirlenmiş bir fiyattan satma hakkı verir, ancak bunu yapma olanağını getirmez. Bir satın alma çağrısı alma hakkı verir.

Bitcoin ve Ether Ticareti, 2,7 Milyar Dolarlık Opsiyon Uzlaşması Öncesinde 'Maksimum Acı' Seviyelerinin Altında

Grafik, her ölüm seviyesini ve maksimum sıkıntı miktarını açık pozisyonları veya aktif eter opsiyonlarının sözleşmelerinin sayısını gösterir. (Deribit) (Deribit)

Geçen hafta %8,3’lük düşüş sayesinde çoğu Ethereum alım opsiyonunun vadesi dolacak şekilde ayarlandı. Bitcoin’in açık işlevlerini düzenliyor, görsel görselinde de belirttiğimiz gibi benzer bir tablo çiziyor. Piyasadaki verilere göre lider kripto para birimi geçen hafta %10’un üzerinde değer kazandı; bu, FTX’in Kasım aylarındaki farklılıklarından bu yana en büyük düşüşünü gerçekleştirdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com