Bitcoin ve Ether, Genellikle İyimser Temmuz’da Ayları Kaybetmeye Doğru Gidiyor

0 39

Bitcoin ve Ether, Genellikle İyimser Temmuz'da Ayları Kaybetmeye Doğru Gidiyor

Bitcoin, fiyat hareketinde art arda dördüncü hafta %2’den daha az bir düşüş kaydederek bir ay süren durgunluğunu sürdürdü. Yönlü olarak, piyasa sürelerine göre en büyük varlık, bir önceki hafta %0,3 yükseldikten sonra haftayı %1,3 düşüşle kapattı. Temmuz ayına 10 gün kala Bitcoin, 2023’teki ikinci kayıp ayını kurtarmaya hazırlanıyor.

Ether benzer bir yörünge izledi, ancak ticaret aralığı geçen haftaki %3,24’lük artıştan sonraki bu haftaki %1,63’lük düşüşle daha genişledi. Ether bu yıl henüz bir kayıp ayı kurtardı, ancak galibiyet serisini sürdürmek için önümüzdeki 10 gün içinde 1.934 doları aşması gerekiyor. ETH kısa süre önce %0,2 diziyle 1.897 dolardan el değiştiriyordu. Temmuz, dijital varlıklar için tarihi olarak olumlu bir şey oldu.

BTC ve ETH’nin yedi günlük performansı, piyasa değeri 1 milyar dolar veya daha fazla olan kripto para birimleri listelerinde 26. ve 29. sırada yer aldı.

Haftalık lider, son yedi gün içinde %30’dan fazla ve geçmişten bugüne kadar %120’den fazla yükselen eşler arası borç verme platformu Maker’dı (MKR). XLM de güçlü bir performans sergiledi ve aynı dönemde %20’den fazla arttı. XRP ile sıkı bir şekilde yayılma olma olan para birimi, elindeki verileri %117 artırdı.

Ayrıca kendi sektörlerinde CoinDesk Piyasa Endeksleri (CMI) haftalık sıralamasında da öne çıktılar.

CMI para birimi XLM sıralamasında birinci sırada yer alırken, MKR DeFi sektöründe lider konumdadır.

CMI genelindeki genel Döviz ve DeFi bölümü performansı bu hafta sessiz kaldı, DeFi %1,3 ve para birimi %0,5 düştü. Bilişim sektörü bu hafta %6,4 sezonla tüm sektörlere liderlik etti.

Sponsor Reklam

Bilgi işlem sektörünün önde gelen bileşeni, zincir içi ve zincir dışı ortamlar arasında bir köprü görevini gören bir kehanet ağı olan Chainlink (LINK) idi. dünden bugüne kadar %45 artan varlık, bu hafta %20’ye yakın yükseldi.

CMI haftalık gecikmesi, EthereumPoW (ETHW) ve MultiversX’in (EGLD) düşük performansı tarafından levha Akıllı Sözleşme Platformu bölümüydü.

Önümüzdeki hafta gündemde neler var?

Önümüzdeki hafta boyunca Çarşamba günü Fed Faiz Oranı gözlemcileri olacak.

CME Fedwatch aracı şu anda merkez bankasının oranları 25 baz puanı (bps) artıracağına dair %99,8’lik bir araştırma veriyor. .

Piyasalar, faiz kararının ardından Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Başkanı Jerome Powell’ın yorumlarını da muhtemelen inceleyecek. Son makroekonomik çevrenin göz önünde bulundurulması gerekenler, Powell’ın geçen ay yaptığı, çöküşten düşerken kabul edilebilir düzeyde yüksek kalabilen ve Fed’in parasal sıkılaştırma reçetelerini yenilemek zorunda kalacağı şekilde yorumlarını yinelemesi muhtemeldir.

Bitcoin ve Ether, Genellikle İyimser Temmuz'da Ayları Kaybetmeye Doğru Gidiyor
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com