Bitcoin Madencilik Havuzu BTC.com Siber Saldırıya Uğradı

0 44

Bitcoin Madencilik Havuzu BTC.com Siber Saldırıya Uğradı, 700 Bin Dolar Çalındı

 

Bitcoin Madencilik Saldırısı, önde gelen kripto şirketlerinin ne kadar savunmasız olabileceğinin bir başka hatırlatıcısıdır.

Siber suçlar hem sayı hem de karmaşıklık açısından artıyor. Kendini alıcı tarafta bulan en son şey, 3 Aralık’ta bir siber saldırıya uğradığını açıklayan Bitcoin madencilik havuzu BTC.com oldu.

Failler, BTC.com’un müşterilerine ait 700.000 $ değerindeki belirli dijital varlıkları ve ana şirketi BIT Mining Limited’in sahip olduğu yaklaşık 2.3 milyon $ değerindeki varlık değerini ele geçirdi.

[ilgiliMakale icerik_id=”319″]

  • Resmi basın açıklamasına göre, olay Çin’deki Shenzhen kolluk kuvvetlerine bildirildi. BTC.com’un çalınan varlıklarından bazıları zaten kurtarıldı.
  • Yetkililer geçen hafta delil toplamakla başlayan bir soruşturma başlattılar ve BIT Madencilik’ten daha fazla yardım ve ilgili kurumlarla koordinasyon talep ettiler.

“Bu siber saldırının keşfedilmesinin ardından Şirket, bilgisayar korsanlarını daha iyi engellemek ve engellemek için teknolojiyi uygulamaya koydu. BTC.com şu anda işini her zamanki gibi yürütüyor ve dijital varlık hizmetleri dışında müşteri fonu hizmetleri etkilenmedi.”

  • Saldırı vektörüyle ilgili spesifik ayrıntılar henüz açıklanmadı.
  • Kripto alanındaki siber suçlar, hızlı zenginlik vaat eden planlar, sahte airdrop’lar, sosyal medyada eşantiyonlar, gerçek kripto para borsalarının ve platformlarının kimliğine bürünme ve dijital varlıkları yem olarak kullanan diğer dolandırıcılık faaliyetleri dahil olmak üzere birçok biçimde olabilir.
  • Bilgisayar korsanları , bu yılın Ekim ayında Binance ile ilişkili blok zinciri olan zincirler arası köprü BSC Token Hub’ı hedef alarak 570 milyon doları kaçırdı.
  • Daha yakın bir zamanda, DeFi protokolü Defrost Finance 12 milyon $’a çekildi , bu saldırı pek çok kişinin hile olduğundan şüpheleniliyor.
  • BitKeep cüzdanı bu yıl ikinci kez istismar edildi. Son saldırı, dolandırıcıların Binance Coin, Ether, Tether ve DAI’de 8 milyon dolar çaldığını gördü.
Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com