Amerika Kıtasında İlk Taşıyıcı: Grayscale, SEC’i Spot Bitcoin ETF Uygulamalarına Eşit Muamele için Çağırıyor

0 35

Amerika Kıtasında İlk Taşıyıcı: Grayscale, SEC'i Spot Bitcoin ETF Uygulamalarına Eşit Muamele için Çağırıyor

Bu makale ilk olarak yayınlandı İlk Taşıyan CoinDesk’in günlük haber bülteni, kripto para piyasalarındaki en son hareketlerini içinde ortaya koyuyor. Her gün gelen kutunuza almak için abone olun .

Son Kriterler

en iyi hikayeler

Sponsor Reklam

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) onaylamak Grayscale Investments Perşembe günü acentelerinin yapacağı, tüm başvuru sahiplerine eşit muameleyi sağlamak için tüm spot bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun aynı anda gerçekleştiğini söyledi. Yalnızca Ark 21 Shares, Invesco Galaxy, iShares (BlackRock), Valkyrie, VanEck, WisdomTree ve Wise Origin (Fidelity) dahil olmak üzere listelenmiş tekliflerin onaylanması, Komisyonun ilgili yasal standart ve bu nedenle, bu tekliflere hatalı bir şekilde ayrımcı ve önyargılı bir ilk hamle avantajını korumak” ifadesini okuyun. Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüşmek üzere kendi uygulamasına sahip olmak için SEC ile aylarca süren bir kanuni savaşa kilitlenmiş durumda.

Bitcoin ( BTC ) tutulmuş Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) getiri yayın kontrolü (YCC) olarak bilinen likiditeyi artırma tahvil alımının ardından Japon ve ABD devlet tahvili getirileri Cuma günü erken ulaştığı 29.000 doların üzerine çıktı. Merkez bankası kısa vadede faiz oranı hedefini %0,1’de ve 10 yıllık devlet tahvili getiri hedefini %0’a yaklaştırdı. Ancak BOJ, 10 yıllık tahvil için önceki %0,5 bandının sabit sınır değil referans hedeflerinin gidiş yönü kontrol politikasında daha fazla sonuç sözü verdi. 10 yıllık Japon Devlet Tahvili’nin (JGB) getirisi 11 baz puan artarak %0,55’e yükseldi.

Bitcoin olabilir ulaşmak CoinDesk TV’nin First Mover programı Morgan Creek Capital Management’ın yöneticisi ve CEO’su Mark Yusko, 2028’in sonuna kadar 300.000 $ dedi. Yusko, bitcoin ile gökyüzünü karşılaştırırken bu tahminde bulundu. 1,6 milyar varlık yönetim şirketinin CEO’su, altının dağılabilir veya bölünebilir olmadığını, oysa bitcoin’in öyle olduğunu açıkladı. Dijital varlığın sonunda değerli metalin değerini yakalayabileceğini savunan Yusko, “Bitcoin bu iki sorunu da çözüyor ve eşit düzeyde kıt” diye ekliyor. Yusko, “Altının parasal yaklaşık değeri 6 elde edilen dolar, bence bitcoin tüm bunların yerini alabilir, 6 elde edilen doların parasal değeri buradan yaklaşık 10X, bu da bize yaklaşık 300 bin civarında bir fiyat veriyor” dedi.

Amerika Kıtasında İlk Taşıyıcı: Grayscale, SEC'i Spot Bitcoin ETF Uygulamalarına Eşit Muamele için Çağırıyor

– Omkar Godbole

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com